آرشیو مطالب :

دبیرستان ایرانسل در گلستان افتتاح شد

اخبار بازار ایران – به گزارش اخبار بازار ایران به نقل از روابط عمومی ایرانسل، مراسم افتتاح دبیرستان پسرانۀ ایرانسل در سیمین‌شهر استان گلستان، صبح روز چهارشنبه ۷ مهرماه ۱۴۰۰، با حضور دکتر هادی حق‌شناس استاندار گلستان، دکتر عبدالجلال ایری نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی، حاج آخوند حنفی امام جمعه سیمین‌شهر، مهندس احمد دستمرد فرماندار گمیشان، دکتر احسان گوهری‌راد مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان، مهندس یاسر لیوانی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گلستان، مهندس محمدحسین کمیلی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان گلستان، مهندس محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات استان گلستان، مهندس بهرام لشکر‌بلوک مدیرکل زیرساخت استان گلستان، مهندس ملیحه قلی‌خانی سرپرست شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر سیمین‌شهر، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، اصحاب رسانه و نیز تعدادی از معلمان و دانش‌آموزان، در فضای باز دبیرستان ایرانسل در سیمین‌شهر گمیشان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

در پی وقوع سیل ویرانگر فروردین ماه ۱۳۹۸، ایرانسل با هدف رفع موانع آموزشی در مناطق سیل‌زدۀ استان گلستان، در راستای مسؤولیت اجتماعی شرکتی و نیز ترویج مدرسه‌سازی، این مدرسه را در شهر سیمین‌شهر، واقع در شهرستان سیل‌زدۀ گمیشان در استان گلستان احداث کرده است.

این دبیرستان پسرانه، دارای ۶ کلاس درس، کتابخانه، آزمایشگاه، امکانات چندرسانه‌ای، سایت رایانه و سایر امکانات آموزشی و پژوهشی، در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع و با زیربنای ۱۵۰۰ متر مربع ساختمان آموزشی، به بهره‌برداری رسیده است.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، پیش از این، در مهر ماه سال ۱۳۹۹، یک دبیرستان دخترانه را در شهر سیل‌زدۀ «ویس» در استان خوزستان راه‌اندازی کرده بود. در مهر ماه سال ۱۳۹۸ نیز، سه پروژۀ احداث و بازسازی مدارس توسط ایرانسل، در شهرهای سیل‌زدۀ پلدختر و معمولان در استان لرستان، افتتاح شده بود.

افتتاح دبیرستان مدرسه سازی سیل | ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، با بیان اینکه در هنگام وقوع بحران‌های ملی، بخش‌های مسؤول ارتباطات همراه، وظیفۀ بسیار خطیری بر عهده دارند، تأکید کرد: ارتباطات، عامل اصلی تسریع و بالا رفتن هماهنگی در عملیات امداد به آسیب‌دیدگان است.

وی افزود: اصولاً زندگی عادی امروز ما، حتی در دورافتاده‌ترین نقاط، بدون ارتباط مدرن قابل تصور نیست، چه برسد به مدیریت بحران‌های بزرگ و بلایای طبیعی.

عباسی‌آرند با بیان اینکه در جریان بحران همه‌گیری بیماری کرونا هم نقش و اهمیت ارتباطات و اینترنت در همه جای جهان و در ایران، چندین برابر شد، تصریح کرد: ما در ایرانسل، خوشحالیم که توانستیم با همۀ توان در همۀ این بحران‌ها، اعم از سیل و زلزله و کرونا، در کنار مردم عزیز ایران باشیم و نقش تأثیرگذاری در کاهش آسیب‌ها و تسهیل زندگی مردم ایفا کنیم.

وی در ادامه، با اشاره به اینکه «علاوه بر وظیفۀ اصلی و بسیار حیاتی ما در ارتباطات، همیشه سعی کرده‌ایم، تا جایی که می‌توانیم، در سختی‌ها کنار مردم عزیز، به‌خصوص در مناطق دورافتاده باشیم»، افزود: پس از وقوع سیل ویرانگر فروردین ۱۳۹۸، تصمیم گرفتیم تا در قالب پروژه‌های سرمایه‌گذاری اجتماعی (CSI)، در احداث و بازسازی چندین مدرسه، در استان‌هایی که بیشترین آسیب را از سیل متحمل شده بودند، مشارکت کنیم.

مدیرعامل ایرانسل به پروژه‌های قبلی ایرانسل برای ساخت و بازسازی مدارس در مناطق آسیب‌دیده از سیل اشاره کرد و گفت: پروژۀ احداث و بازسازی مدارس در شهرهای سیل‌زدۀ پلدختر و معمولان، در مهر ماه سال ۱۳۹۸ به سرانجام رسید و به آموزش و پرورش استان لرستان تحویل داده شد و در مهر ماه ۱۳۹۹ نیز، پروژۀ ساخت مدرسه در منطقۀ سیل‌زدۀ «ویس» در استان خوزستان، افتتاح شد. امروز هم به نمایندگی از هیأت‌مدیره و سهامداران و همۀ کارکنان ایرانسل، خوشحالیم که برای افتتاح آخرین پروژه، در استان گلستان در خدمت عزیزان هستیم.

وی با بیان اینکه مدرسه، نماد زندگی و قلب تپندۀ هر اجتماع است و بنای توسعۀ جامعه، در همین مدارس گذاشته می‌شود، افزود: توسعه، به نیرو نیاز دارد و دانش‌آموزانِ امروزِ این مدارس، پیش‌برندگان توسعۀ فردای این کشورند.

عباسی‌آرند در پایان، ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به آموزگاران و دانش‌آموزان، ابراز امیدواری کرد که با تلاش مدیر و دبیران کوشای این مدرسه، دبیرستان ایرانسل تبدیل به مدرسه‌ای نمونه شود و محل شادی، رشد و توسعۀ علم و دانش و روحیۀ تلاش فرزندان این منطقه باشد.

افتتاح دبیرستان مدرسه سازی سیل | ایرانسل

در این مراسم، همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان ضمن تشکر و قدردانی از هیأت‌مدیرۀ ایرانسل برای ساخت مدرسه در منطقۀ سیل‌زدۀ گمیشان، اعلام کرد: امروز ۲۷۰ نفر از دانش‌آموزان دبیرستانی این شهرستان، می‌توانند دراین مدرسه در یک شیفت تحصیل کنند که کار بسیار بزرگی در استان و در آموزش و پرورش است.

گوهری‌راد افزود: در شهرستان گمیشان، از نظر گذر دانش‌آموزان از متوسطۀ اول به دوم، کمی پایین‌تر از متوسط استانی هستیم که افتتاح دبیرستان ایرانسل، کمک بزرگی به بهبود این شاخص خواهد کرد.

افتتاح دبیرستان مدرسه سازی سیل | ایرانسل

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گلستان نیز، با ارائۀ گزارشی از اقدامات این سازمان در احداث و بازسازی فضاهای آموزشی در استان و مشارکت‌های انجام شده در این زمینه، از ایرانسل برای احداث این دبیرستان پسرانه در منطقۀ سیل‌زدۀ گمیشان، تشکر کرد.

لیوانی افزود: امروز شاهد هستیم تفاهم‌نامه‌ای که در سال ۱۳۹۸ منعقد شد به ثمر نشست و این دبیرستان، پذیرای دانش‌آموزان است.

افتتاح دبیرستان مدرسه سازی سیل | ایرانسل

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی نیز با تشکر از مدیرعامل ایرانسل برای ساخت این مدرسه، گفت: شاید افتتاح این مدرسه، یک ساعته انجام شود، اما مدت‌ها تلاش پشت آن وجود دارد تا به ثمر نشسته است.

ایری با اشاره به اینکه انجام فعالیت‌های مدرسه‌سازی، به‌خصوص توسط مجموعه‌هایی مانند ایرانسل، قطعاً اثرگذاری خاص خودش را دارد، از ایرانسل درخواست کرد تا به مسألۀ تجهیز مدارس به امکانات ارتباطی و دیجیتالی نیز توجه ویژه‌ای کند.

افتتاح دبیرستان مدرسه سازی سیل | ایرانسل

در ادامۀ این مراسم، امام جمعه سیمین‌شهر، ساخت این مدرسه را خدمتی باارزش توصیف و از ایرانسل برای انجام این خدمت شایان توجه، قدردانی کرد.

حاج آخوند حنفی، با اشاره به تأکید اسلام بر ضرورت علم‌آموزی، برای تمام دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت و خیرین مدرسه‌ساز، آرزوی توفیق و سلامتی کرد.

افتتاح دبیرستان مدرسه سازی سیل | ایرانسل

استاندار گلستان، سخنران پایانی این مراسم بود که از اقدامات ایرانسل در حوزۀ مدرسه‌سازی در راستای مسؤولیت اجتماعی، در استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان تقدیر و تشکر کرد.

حق‌شناس با اشاره به امکانات و تجهیزات آموزشی موجود در دبیرستان ایرانسل، تأکید کرد: تحصیل در این مدرسه، در کیفیت آموزشی و یادگیری دانش‌آموزان، قطعاً و بلاتردید، اثرگذار است.

ایرانسل علاوه بر مشارکت در ساخت و بازسازی مدارس، سال گذشته، تفاهم‌نامه‌ای را نیز با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای مشارکت فعال در پویش «آجر به آجر» منعقد کرد.

«آجر به آجر» عنوان پویشی است که با هدف گسترش و توسعۀ فرهنگ مشارکت مردمی در امر مدرسه‌سازی، به ‌منظور حضور افراد خیّر با هر سطح از توان مالی، برای سهیم شدن در مدرسه‌سازی، آغاز شده است. در قالب این طرح، آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای، می‌توانند تنها با اهدای هزینۀ خرید حتی یک آجر، در مدرسه‌سازی سهیم شوند و کمک‌های خود را مستقیم و بی‌واسطه به جامعۀ خیرین مدرسه‌ساز کشور منتقل کنند تا هیچ دانش‌آموزی از تحصیل جا نماند و بتواند در مدرسه‌ای با کیفیت و امکانات مناسب تحصیل کند.

بر اساس تفاهم‌نامۀ مذکور، ایرانسل با تأمین بستر فنی اهدای کمک‌های مردمی از طریق اختصاص کد دستوری #۲۴* ، مشارکت مردمی برای ساخت و بازسازی آجر به آجرِ مدارس را تسهیل می‌کند.

ایرانسل، نخستین ارائه‌دهندۀ 5G در ایران، همچنین پیش از این، پروژۀ مدارس درخشان را برای تجهیز مدارس روستایی مناطق کمتر توسعه‌یافتۀ استان سیستان و بلوچستان، به امکانات ارتباطی و تجهیزات دیجیتال، اجرا کرده بود.

رویکرد ایرانسل در افتتاح این پروژه‌ها، به خصوص افتتاح مدارس، نه فقط موضوع احداث ساختمان، بلکه توجه به امر آموزش و کیفیت آن و فراگیری آموزش دیجیتال است.

ایرانسل بر اساس راهبرد خود در پروژۀ مدارس درخشان، با تجهیز مدارس ساخته و بازسازی شده، به امکانات دیجیتالی و ارتباطی، از طریق همکاری با سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه آموزش، تقویت کیفیت آموزشی این مدارس را نیز پیگیری می‌کند.

06مهر

طیب نیا، مدیر جوان، نخبه و انقلابی سکان فولاد مبارکه را در دست گرفت

محمدیاسر طیب نیا، مدیر جوان، نخبه و انقلابی با تصویب هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه سکاندار بزرگترین بنگاه...

06مهر

۱۵ مهر؛ آخرین فرصت برای فعال‌سازی طرح رایگان داناپلاس

۱۵ مهر، آخرین فرصت برای فعال‌سازی طرح رایگان «داناپلاس»، پلتفرم آموزش آنلاین ایرانسل است که همزمان با آغاز سال...

05مهر

ایرانسل امکان کمک به بازسازی عتبات عالیات را فراهم کرد

ایرانسل امکان مشارکت مشترکات خود در طرح‌های توسعه و بازسازی عتبات عالیات را فراهم کرد.

04مهر

گزارش عملیات اجرایی سیاست پولی منتشر شد

بانک مرکزی در چارچوب مدیریت نقدینگی مورد نیاز بازار بین‌بانکی ریالی، عملیات بازار باز را به صورت هفتگی اجرا...

04مهر

نتایج مدیریت بانک مرکزی بر ۳ بانک غیراستاندارد

بانک مرکزی با هدف آغاز اقدامات اصلاحی با خلع ید سهامداران ۳ بانک آینده، سرمایه و دی، برای این ۳ بانک مدیرعامل و...

04مهر

طرح مسکن رایگان کلید خورد

کمیته امداد اعلام کرده که سالانه ۹۰ هزار مسکن برای مددجویان ساخته خواهد شد. با توجه به اینکه احتمالا این...

04مهر

چرا بورس رشد نمی‌کند؟

امروز بازار سرمایه در دومین روز معاملاتی هفته جاری با روندی مثبت همراه شد و در پایان بازار شاخص کل در محدوده یک...

04مهر

برنج ایرانی ۴۰ درصد گران شد

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که قیمت انواع برنج ایرانی در مرداد ماه بیش...

04مهر

سوءاستفاده موجران از سیاست تسهیلات ودیعه مسکن

بازار رهن و اجاره مسکن در روزهای اخیر به دلیل نبود سیاست مشخص و نیز دوره تغییر مدیریت دولت با رکوردزنی در...

04مهر

بیمه دولتی ایران ۷ هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد

حجم زیان انباشته شرکت دولتی بیمه ایران در پایان سال مالی ۱۳۹۹ به بیش از ۷ هزار میلیارد تومان رسیده است.

04مهر

استارت واردات با کدام خودرو؟

رئیس شورای رقابت -نهادی که نقش اصلی را در قیمت‌گذاری خودرو و تحولات بازار دارد- با اعلام حمایت از آزادسازی...

04مهر

استقبال مجلس از طرح اعطای کارت اعتباری

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی گفت: تخصیص کارت‌های اعتباری یک ابتکار عمل است که بانک‌ها درحال انجام آن...

04مهر

تخصیص کارت‌های اعتباری باید در کشور توسعه پیدا کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تخصیص کارت‌های اعتباری باید در کشور توسعه پیدا کند، زیرا این اقدام هم باعث...

04مهر

رقابت بین‌المللی «کنز» با حمایت ایرانسل برگزار می‌شود

رقابت علمی بین‌المللی «کنز (KANS)»، ذیل جایزۀ جهانی المصطفی(ص)، امسال با حمایت ایرانسل برگزار می‌شود.

03مهر

هزینه ۴۹ میلیارد تومانی بانک کشاورزان ایران برای آگهی و تبلیغات

بانک دولتی کشاورزی طی سال گذشته بیش از ۴۹ میلیارد تومان برای انتشارات، تبلیغات و بازاریابی هزینه کرده است.

03مهر

شرایط جدید رجیستری اعلام شد

با اعلام بازنگری مجدد در روند رجیستری گوشی تلفن همراه در مبادی ورودی، طی بررسی و مصوبات صورت گرفته، فرآیند به...