آرشیو مطالب :

چرا در زمان بارندگی و غروب‌ها فعالیت اتوبوس‌ها کاهش پیدا می‌کند؟

اخبار بازار – افرادی که به هنگام غروب آفتاب در پایتخت برای بازگشت به منزل و مقاصد مختلف خود از انواع وسایل حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی و اتوبوس‌های بی آر تی استفاده می‌کنند، شاهد تأخیر و یا عدم حضور تاکسی‌ها و اتوبوس‌های بی آر تی در پایانه‌ها و سطح شهر هستند و دقایق طولانی منتظر آمدن تاکسی و اتوبوس‌ها می‌مانند و این موضوع نارضایتی مردم به خصوص افراد مسن را به دنبال دارد.
تنها مشکل شهروندان مربوط به ترافیک عصرگاه نیست و حتی پس از وقوع کوچکترین بارش رحمت الهی ناخودآگاه اتوبوس‌های بی آر تی غیب می‌شوند و مردم ساعت‌ها در ایستگاه‌های اتوبوس منتظر می‌مانند تا بلکه بتوانند به مقصد خود برسند، آن هم به شرط اینکه داخل اتوبوس خلوت باشد تا بتوانند سوار شوند.
این موضوع فقط برای شهروندان مشکل ایجاد نمی‌کند و ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ را نیز وارد این چالش بد اجتماعی می‌کند؛ چرا که با عدم خدمات دهی مناسب شهرداری در حوزه حمل و نقل عمومی به شهروندان، آن‌ها دیگر از اتوبوس و تاکسی استفاده نمی‌کنند و با خودرو‌های شخصی وارد معابر شهر می‌شوند و همین امر موجب ترافیک سنگین عصرگاهی در سطح شهر می‌شود.
سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به موضوع کاهش سرویس دهی وسایل حمل و نقل عمومی مانند تاکسی‌ها و اتوبوس‌های بی آر تی در زمان بارندگی و عصرگاه در پایتخت و پدید آمدن ترافیک سنگین در معابر شهری گفت: بله؛ کاملا این موضوع درست است، هم در زمان بارندگی و سرمای هوا و هم در نیمه دوم سال که روز‌ها کوتاه است، در بعد از ظهر‌های پاییزی و زمستانی شاهد وقوع این مشکل در سطح شهر تهران بزرگ هستیم.
وی افزود: از ساعت ۵ و ۶ بعد از ظهر به بعد با عدم حضور وسایل حمل و نقل عمومی مواجه هستیم و در این خصوص ما در پایتخت مشکلاتی داریم.

سردار رحیمی تأکید کرد: شهرداری تهران باید به این موضوع ورود کند و تدابیر جدی در این خصوص بیندیشد. بنده در اکثر اوقات بعد از ظهر شاهد هستم که شهروندان در ایستگاه‌های بی آر تی برای اینکه سریع‌تر به منزل و زندگی خود برسند، صف‌های طولانی را تشکیل می‌دهند و مدت‌ها در انتظار آمدن اتوبوس می‌مانند.
وی افزود: همواره شاهد هستیم که بعد از ظهر‌ها کارگران زحمتکش، دانشجویان، کارمندان ادارات، سازمان‌ها و دیگر مراکز به یک باره به سطح شهر آمده و قصد سفر درون شهری دارند، طبیعی است که با افزایش جمعیت و تأخیر در سرویس دهی حمل و نقل عمومی، دچار مشکل شویم.
رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: مشکلات موجود را به شهرداری تهران منعکس کردیم تا تدابیر ویژه‌ای را برای حل این معضل اتخاذ کند.
درباره این موضوع به سراغ چند افسر شیفت راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در سطح شهر رفتم و از آن‌ها پرس و جو کردم.
یکی از این افراد که درجه سروانی داشت، گفت: به هر حال زیر باران ماندن آن‌ هم در هوای سرد پاییز و زمستان سخت است، اما ما مأمور و خدمتگزار مردم هستیم، باید در نظم بخشیدن به خیابان‌های شهر تلاش کنیم.
وی افزود: برای ما فرقی ندارد که باران ببارد یا نبارد، وظیفه‌ای بر ما محول شده و باید آن را به درستی انجام دهیم و به پایان برسانیم، اما چه بهتر است که همه مسئولان به پلیس کمک کنند.
از این افسر جوان درباره علت تأخیر در تردد اتوبوس‌ها سوال کردم و او گفت: راستش را بخواهید علت اصلی را نمی‌دانم، اما بار‌ها شاهد خرابی اتوبوس‌های بی آر تی و ایجاد ترافیک توسط آن‌ها در سطح شهر بودیم و همین طور کم شدن اتوبوس‌ها در زمان بعد از ظهر و به خصوص در زمان بارندگی نیز باعث شلوغی در خیابان‌ها می‌شود، چرا که وقتی اتوبوس و تاکسی نباشد مردم با خودرو‌های خود تردد می‌کنند و این به معنی شروع یک ترافیک سنگین در شهر است.
سی‌ام مهرماه امسال بود که غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در دوازدهمین نشست خبری خود از قول حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه به مسئولان شهری در خصوص رعایت مقررات و انجام وظایف خود در زمان بارش رحمت الهی هشدار داد و گفت: یک ماه از پاییز را پشت سر گذاشتیم و امیدواریم خداوند پاییز و زمستان امسال را با بارش رحمت الهی قرار دهد.

اسماعیلی افزود: یادمان نرود در روز‌های پایانی سال گذشته و ابتدای امسال سیلاب‌هایی رخ داد که مشکلاتی برای مردم ایجاد کرد که بخشی از این مشکلات ناشی از ترک فعل مدیران و اقدامات لازم بود.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: در همین راستا رئیس قوه قضاییه به دستگاه‌های متولی گفتند که باید آخرین بار باشد که برکات الهی بر‌ای مردم مشکل ایجاد می‌کند.
اسماعیلی اظهار کرد: امروز در مقام تذکر به مسئولان ذی ربط اعلام می‌کنم که با هدف پیشگیری از حوادث بازنگری در حوزه مسیل‌های رود‌ها و رفع تجاوزات حوزه رودخانه‌ها و لایروبی رودخانه‌ها و مسیل‌ها در اسرع وقت اقدام کنند و وظایف خود را انجام دهند تا شاهد حوادث دیگری نباشیم.
با توجه به ناراحتی و نارضایتی شهروندان، پلیس و دستگاه قضا از وضعیت پدید آمده در زمان بارش باران در شهر، باید دید که آیا این مشکلات توسط مسئولان تاکسیرانی و اتوبوسرانی حل و فصل خواهد شد یا خیر؟

 منبع: باشگاه خبرنگاران 
09آبان

مدرسه‌ای درخور شأن آقازاده جناب حداد عادل پیدا نمی‌شد!

09آبان

چرا افتخار کشتن بزرگترین سرکرده ترویست هافقط نصیب آمریکایی‌ها می شود?!

تروریسیم که به عنوان پدیده ای شوم ریشه در تاریخ دارد، همواره در هر دوره ای با نام و عنوانی متناسب با آن عصر ظاهر...

09آبان

بیشترین پسماند از سوی اصناف داخل انهار ریخته می‌شود

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه بیشتر زباله‌ها در انهار پایتخت از سوی اصناف ریخته...

09آبان

امکان وقوع سیل در تهران وجود ندارد

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران با تأکید بر پیش‌بینی‌ تمهیدات لازم به منظور مقابله با سیل در پایتخت گفت:...

09آبان

خیالتان راحت؛ سپرده‌های بانکی مالیات ندارد

درپی مطرح شدن دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: اخذ مالیات از سود سپرده‌های...

09آبان

احتمال تصویب مالیات سود سپرده بانکی با نرخ صفر

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه پیش‌نویس مالیات بر مجموع درآمد تا پایان پاییز به دولت ارائه می‌شود، گفت: با...

09آبان

چند نماد بورسی متوقف است؟

تا پایان آخرین روز معاملاتی هفته جاری ۱۱ نماد در بازار اول و دوم بورس تهران به دلایل مختلف که عمده آن‌ها برگزاری...

09آبان

مگر می‌شود با درآمدهای بورکینافاسویی در ایران، هزینه‌های اروپایی کرد؟!

08آبان

مشاجره مدیرعامل آب منطقه ای و معاون خدمات شهری شهرداری تهران در جلسه مدیریت بحران

08آبان

عدم تکمیل واحدهای کوی فرزان شهر قدس از سال 1389

08آبان

با ۹.۵میلیون، وام ۱۲۰ میلیونی بگیرید

در حال حاضر قیمت هر ورق از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن حدود ۴۰ هزار تومان است در نتیجه هزینه وام مسکن نسبت به...

08آبان

ابهام در شناسایی میلیاردرهای فراری از مالیات؛ ۳۰۰ یا ۱۵۰ هزار نفر؟

در حالی که رئیس سازمان مالیاتی افراد دارای بیش از یک میلیارد درآمد مشمول مالیات را ۳۰۰ هزار نفر عنوان کرده که...

08آبان

3 هزار وکیل پرونده‌ مالیاتی ندارند

مدیر کل بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: اینکه ما اعلام می‌کنیم 3 هزار وکیل فاقد پرونده...

08آبان

اولتیماتوم‌های مبارزه با پولشویی به بانک‌ها اعلام شد

بانک مرکزی آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی را ابلاغ کرد که بر این اساس، تشکیل واحد مبارزه با پولشویی...

08آبان

قیمت خانه در ۱۱ منطقه تهران کاهش یافت

گزارش جدید دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از جزئیات بازار مسکن مهرماه حاکی از کاهش قیمت...

08آبان

فروش چادر وارداتی ۵دلاری به‌قیمت نجومی

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صمت مشکل اصلی ناکامی کشور در تولید چادرمشکی پس از ۴۰ سال را قاچاق می‌داند...