ایسنا :

پذیرش شرکت‌های بیمه در مراحل نهایی قرار دارد

شرکت مخابرات به تمامی شروط شش گانه شرکت بورس پاسخ قطعی و کافی ارایه داد و مشکلی در اطلاعات ارایه شده وجود ندارد، لذا عرضه بلوکی این شرکت در 18 شهریور ماه انجام می‌شود.

محمد رضا رستمی ـ معاون ناشران و اعضا شرکت بورس ـ ‌در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از تحقق شروط شش گانه شرکت مخابرات برای عرضه بلوکی خبر داد و گفت: در حال حاضر تمامی 6 شرط شرکت بورس برای عرضه بلوکی مخابرات احراز شده و مشکلی برای عرضه بلوکی شرکت در 18 شهریور وجود ندارد.
وی با بیان اینکه در هفته گذشته اطلاعات کاملتری از شرکت مخابرات اخذ شد، افزود: شرکت مخابرات به تمامی شروط شش گانه شرکت بورس جواب کافی و قطعی را ارایه کرد و در حال حاضر مشکلی دراین اطلاعات وجود ندارد، لذا در انتظار نامه هیات پذیرش برای انجام عرضه بلوکی هستیم.
وی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت پذیرش بیمه‌ها در بورس با بیان اینکه اطلاعات نهایی این شرکت‌ها در حال دریافت است، گفت: در حال حاضر این شرکت‌ها بودجه 88 خود را ارایه نکردند ولی در حال تکمیل اطلاعات خود هستند.
به گفته معاون نظارت بر ناشران شرکت بورس در صورتیکه اطلاعات مورد نظر تکمیل شود بیمه البرز می‌تواند در شهریور وارد بورس شود.
به گزارش ایسنا، هیأت پذیرش اوراق بهادار تهران بعد از اعلام عرضه بلوک 50 درصدی به‌علاوه یک سهم مخابرات در 18 شهریور ماه به قیمت هر سهم 340 تومان، در 13 مرداد ماه با تکیه بر ماده 9 دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار 6 شرط را تعیین و عنوان کرد، قبل از عرضه بلوک 51 درصدی مخابرات در 18 شهریور ماه، شرکت مخابرات باید چهار استعلام از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص مجوز انتقال مزبور، سازمان حسابرسی در خصوص بند 9 گزارش حسابرس برای سال مالی 87 ، تأثیر این واگذاری (تحلیل فرصت‌ها و تهدیدات احتمالی) در وضعیت مالی آتی شرکت مخابرات ایران از مدیریت آن شرکت و استعلام اینکه آیا واگذاری مزبور تأثیری بر پروانه فعالیت شرکت دارد یا خیر از شرکت مخابرات ایران انجام شود.
از سوی دیگر براساس دو شرط دیگر باید بررسی تأثیر قانون نحوه‌ اجرای اصل 44 قانون اساسی ج.ا.ا و تشکیل شورای رقابت بر چشم‌انداز فعالیت شرکت و عرضه‌ عمده مزبور بر تغییر مالکیت شرکت و استعلام آن از مدیریت شرکت مخابرات انجام شده و انعقاد قرارداد مربوط به ماده 37 دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به عمل می آمد.