اولین مودم تجاری LTE برای گوشی های تلفن همراه عرضه شد

موبنا – شرکت کره ای " سامسونگ الکترونیک" ( Samsung ) اولین مودم تجاری LTE را با برند " Kalmia " برای گوشی های تلفن همراه عرضه کرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی موبنا به نقل از ” سلولار نیوز” ، این مودم جدید با جدیدترین استانداردهای” پروژه شراکت نسل سومی” / 3rd Generation Partnership Project (3GPP) که در ماه مارس (بهمن – اسفند)  –  سال 2009 میلادی اعلام شد ، مطابقت دارد.
مودم LTE یادشده را می توان نمونه ارتقا یافته و با اهمیت مودم مشابه ومطابق با استاندارقبلی که در ماه دسامبر( آذر – دی )  سال 2008 میلادی عرضه شد ، به شمار آورد.
مودم Kalmia دانلود با سرعت 100 مکابیت برثانیه  و آپلود با سرعت 50 مگابیت برثانیه را در محدوده باند فرکانسی 20 مگاهرتس پشتیبانی می کند.
این مودم دارای استاندارد Release 8 3GPP است.
شرکت سامسونگ الکترونیک همچنین اعلام کرد موفق شده است مودم نسل سومی باند پایه (3G baseband modem) را که دارای استاندارد Release 7 است با یک پلتفرم HSPA Evolution توسعه و ارتقا دهد.
این مودم که با با نام برند Broom معرفی شده است ، دانلود با سرعت تا 28 مگابیت برثانیه  و آپلود با سرعت 11.5 مگابیت برثانیه را پشتیبانی می کند.
با ارتقای مودم Broom که مطابق با استاندارد Release 7 است ، سرعت آن به دو برابر مودم با استاندارد Release 6 HSPA – که حداکثر سرعت دانلود آن 14.4 مگابیت برثانیه است – افزایش یافت.
19/131