تاخیر در راه اندازی هاب پستی منطقه ویژه اقتصادی پیام

موبنا- در حالی که قرار بود هاب پستی منطقه ویژه اقتصادی پیام ، همزمان با هفته دولت بهره برداری شود اما تاکنون این مهم محقق نشده است.

به گزارش خبرنگار سازمان خبری موبنا فاز اول هاب پستی منطقه ویژه اقتصادی پیام در خردادماه سال 86 کلنگ زده شد و قرار بود در شهریورماه امسال راه اندازی شود اما محمد علی محبی – مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام – با تایید براینکه این پروژه هنوز به بهره برداری نرسیده به موبنا گفت: تمامی شرایط آماده بهره برداری است اما به دلیل تغییرات در بدنه دولت و شروع بکار دولت نهم برخی برنامه ها تغییرذ یافته و ما منتظر اعلام زمان جدید هستیم.
وی پیش از این در تیرماه جاری گفته بود که نصب تجهیزات و تاسیسات هاب پستی منطقه ویژه اقتصادی پیام ، رو به اتمام است و امید می رود که این طرح در شهریورماه و همزمان با هفته دولت بهره برداری شود.
سرمایه گذاری برای اجرای این طرح 6میلیارد تومان عنوان شده که سرمایه گذاری ناخالص برای ساخت هاب پستی با نصب تجهیزات جانبی حدود  17میلیارد تومان برآورد می شود.
براین اساس طرح جامع هاب پستی منطقه ویژه اقتصادی پیام، در زمینی به مساحت 60 هزار مترمربع و در راستای اجرای اهداف اتحادیه جهانی پست برای ترانزیت محموله‌های پستی و به منظور گسترش همکاری و توسعه اقتصادی در سطح منطقه آسیا و سپس اروپا برنامه‌ریزی و با سرمایه گذاری صد درصد شرکت خدمات هوایی پیام عملیاتی شده است.
طبق بخش‌نامه اتحادیه جهانی پست در نوامبرسال 2005، اجازه ساخت هاب پستی در منطقه ویژه اقتصادی پیام به کشورمان اعطا شد که برهمین مبنا، جابه‌جایی بار به خصوص بارهای لجستیک از فعالیت‌های آن محسوب می‌شود.
براساس پیش‌بینی‌های انجام شده ، با آغاز فعالیت این هاب ظرف 5 سال آینده ، ظرفیت منطقه از 4500 تن مرسوله پستی به 142 هزار تن افزایش می‌یابد و درآمد حاصله این مدت حدود یک هزار و 100 میلیون دلار خواهد بود.
128/20