ایسنا :

حمایت از محتوای دیجیتالی متناسب با سیاست‌های راهبردی وزارت ارشاد

نرم‌افزارهایی که از نظر محتوایی مناسب با محتوای راهبردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند؛ مورد حمایت واحد توسعه رسانه‌های دیجیتال قرار خواهند گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صادق صادقی – مسوول واحد حمایت از توسعه رسانه های دیجیتال – با اعلام این مطلب گفت: طرح‌های رسانه‌یی که قابلیت ارائه در بازار و محتوایی متناسب با راهبردهای وزارت فرهنگ و ارشاد را داشته باشند از سوی این مرکز مورد حمایت در امر تولید قرار می‌گیرند.
صادقی ادامه داد: خرید امتیاز نرم‌افزار نیز از دیگر حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این دسته از محصولات است که شامل خرید کل امتیاز آن و حق بهره‌برداری از آن می‌شود.
مسوول واحد حمایت از توسعه رسانه‌های دیجیتال، بخش دیگری از حمایت را در قالب تبلیغ برای آثار تولیدی عنوان و اظهار کرد: مرکز حمایت از توسعه رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انعقاد قراردادی با سایت‌های پرمخاطب، تبلیغ آثار برتر را به صورت رایگان به عهده خواهد گرفت.
صادقی با بیان این که اگر کارشناسان و کمیته‌های کارشناسی، نرم‌افزاری را شایسته حمایت تشخیص دهند، مرکز به تکثیر انبوه این نرم‌افزارها برای جوامع هدف و مخاطبان مشخص اقدام می‌کند، خاطرنشان کرد: سایت‌ها و طرح‌های مختلف در حوزه دیجیتالی نیز درصورتی از بعد فنی و فرهنگی با سیاست‌های وزارت ارشاد هماهنگی داشته باشند مورد حمایت واقع می‌شوند.
بررسی فلسفه فضای مجازی در ساحت هنر
در خبر دیگری درباره رسانه‌های دیجیتالی اعلام شده است که بخش هنرهای دیجیتال با همکاری انجمن فلسفه ایران در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال به بررسی فلسفه فضای مجازی در ساحت هنر می‌پردازد.
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قرار است امسال نشست‌ها و کارگاه‌های بخش هنرهای دیجیتال در سطح تخصصی برگزار شود و برخلاف سال گذشته کارگاه‌های امسال جنبه عمومی نخواهد داشت.
همچنین بخش هنرهای دیجیتال نمایشگاه با همکاری انجمن فلسفه ایران مباحث فلسفی هنر دیجیتال را از زوایای مختلف و با حضور استادان و کارشناسان حوزه به بحث و بررسی خواهد گذاشت.
بنا براعلام موضوع فلسفه هنر یکی از بخش‌هایی است که در دنیا منابع چندانی درباره آن وجود ندارد و برای نخستین بار است که در ایران در این وسعت به آن پرداخته می‌شود. سال گذشته بخش هنرهای دیجیتال بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت و پیش بینی می‌شود با ارائه سرفصل‌های جدید این بخش امسال نیز جز بخش‌های پرمخاطب نمایشگاه باشد.
سومین جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال امسال به همت مرکز توسعه فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 8 تا 18 مهرماه در شش بخش «اصلی» و هشت بخش «جنبی» در محل مصلی تهران برگزار خواهد شد.