معاون ارتباطات و برنامه ریزی:

ضریب نفوذ کاربران اینترنت به حدود 35 درصد رسید

موبنا- معاون ارتباطات و برنامه ریزی گفت: با تحقق 129 درصدی تعهدات برنامه چهارم در بخش ضریب نفوذ کاربران اینترنت، این شاخص به حدود 35 درصد رسید.

 به گزارش خبرنگارسازمان خبری موبنا به نقل ازروابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عبد خضر کامرانی، با بیان اینکه  بر اساس برنامه چهارم توسعه باید ضریب نفوذ کاربران اینترنت به 27 درصد می رسید. اظهار داشت:  در حال حاضراین شاخص با رشدی 129 درصدی به حدود 35 درصد رسیده است.
وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی انجام شده در برنامه چهارم توسعه، مقرر شده بود تا ” نسبت داده داخل کشور به کل ترافیک ” به 51 درصد برسد که این شاخص نیز با رشدی 107 درصدی به حدود 55 درصد رسید.
معاون ارتباطات و برنامه ریزی وزارت ارتباطات با بیان این مطلب که ظرفیت اینترنت کشور در دولت نهم بیش از 26 هزار مگابیت افزایش داشته، گفت: بر اساس برنامه چهارم این شاخص باید به حدود 19 هزار مگابیت می رسید که رشدی 136 درصدی را داشته است.
وی افزود: طی فعالیت چهار ساله دولت نهم تعداد پورت های دسترسی پرسرعت واگذار شده توسط بخش خصوصی به 307 هزار و 438 عدد رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: 57 هزار و 689 پورت نیز توسط بخش دولتی دایر و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
کامرانی تأکید کرد: متوسط زمان انتظار دریافت ارتباط پرسرعت داده نیز به کمتر از دو هفته رسیده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر با تلاش های صورت گرفته، 58 درصد از روستاهای بالای 100 نفر جمعیت به شبکه های اطلاع رسانی متصل هستند.
معاون ارتباطات و برنامه ریزی در خصوص پروژه اتصال مدارس کشور به شبکه ملی اینترنت خاطر نشان کرد: در برنامه چهارم پیش بینی شده بود تا پنج هزار مدرسه به این شبکه متصل شوند که با اقدامات انجام شده و با تحقق 125 درصدی این پروژه، هم اکنون حدود شش هزار و 277 مدرسه به شبکه مذکور متصل هستند.
117/