موج :

مهندس تقی پور حداقل امتیازهای رای اعتماد را دارد

موج - سابقه مدیریتی درون مجموعه و صلاحیت های تحصیلی از ویژگی های وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

به گزارش موج، علی اصغر یوسف نژاد مخبر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب اظهار داشت: برنامه های ارایه شده از سوی مهندس تقی پور و همچنین توجه به بخش خصوصی از دیگر ویژگی های مثبت وی است.
وی افزود: ویژگی های مطرح شده نشان می دهد که وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات حداقل امتیازهای لازم را برای تصدی این پست دار است.
مخبر کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص جلسه کمیسیون با مهندس رضا تقی پور گفت: در این جلسه سوالات متفاوتی در حوزه های مختلف از جمله اجرای کامل اصل 44 مطرح شد که وی توانست پاسخ های قانع کننده ای به نمایندگان ارایه کند.
یوشف نژاد ادامه داد: یکی از امتیازهای مهم مهندس تقی پور این است که نامبرده از درون مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انتخاب شده است و به واسطه ارتباط وی با پرسنل، می تواند نگرش همکاری را ایجاد کند.
براساس این گزارش، هفته گذشته دکتر محمود احمدی نژاد، مهندس رضا تقی پور انوری را برای تصدی پست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کابینه دهم به مجلس معرفی کرد.
مهندس رضا تقی پور دارای مدرک مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ارشد مهندس صنایع از دانشگاه علم صنعت است.
معاونت وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی کشور، قائم مقامی مدیر عامل صنایع الکترونیک ایران، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل صنایع الکترونیک شیراز و همچنین ریاست هیات مدیره صنایع اپتیک اصفهان از جمله مسوولیت های اجرایی مهندس تقی پور است.
مهندس رضا تقی پور در طول 20 سال گذشته، مدیریت پروژه های بزرگ صنعتی در زمینه فناوری پیشرفته شامل فناوری های ارتباطات، الکترونیک و فضایی را بر عهده داشته است.
مهندس رضا تقی پور انواری مجری طراحی و ساخت ماهواره امید نیز بوده است.