ایسنا :

راه‌اندازی 7737 دفتر فن‌آوری اطلاعات روستایی

ایسنا - تعداد روستاهای دارای ارتباطات مخابراتی از شهریورماه سال 84 تا تیرماه سال جاری از 45 هزار و 234 روستا به 53 هزار و 858 روستا افزایش داشته است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: در ارائه اجرای طرح توسعه شبکه مخابرات روستایی کشور و بهره‌مندی هرچه بیش‌تر هموطنان روستایی از نعمت ارتباطات مخابراتی که به میزان قابل ملاحظه‌ای بر مناسبات اقتصادی ـ اجتماعی آنان تاثیرگذار است، از شهریورماه سال 84 تا تیرماه سال جاری تعداد روستاهای دارای ارتباطات مخابراتی از 45 هزار و 234 روستا به 53 هزار و 858 روستا افزایش داشته که عملکرد دولت نهم 8 هزار و 624 روستا را نشان می‌دهد.
بر اساس این گزارش همین مدت روستاهای مجهز به دفاتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از 963 روستا به 8 هزار و700 روستا افزایش داشته که سهم دولت نهم معادل 7 هزار و 737 روستا است.
طبق اعلام توسعه شبکه ارتباطات روستایی که در زمره زرین‌ترین بخش‌های عملکرد مجموعه مخابرات ایران بوده در راستای تحقق شعار حمایت از اقشار مستضعف و محروم جامعه به عنوان یکی از محوری‌ترین شعارهای انقلاب اسلامی صورت پذیرفته و سرمایه‌گذاری در این بخش کمترین بازده اقتصادی را به دنبال نداشته است.