ایسنا :

وزیر جدید باید به حوزه مغفول مانده‌ی IT توجه کند

وزیر ICT باید تخصص، تجربه و دانش کافی در حوزه مربوطه داشته باشد زیرا فردی باید در حوزه وزارت وارد شود که از توان مدیریت و سابقه‌ کاری مناسب و کافی برای پیشبرد کارها برخوردار باشد.

عبدالله مهدی‌قلی – معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی – در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب و این که وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات باید بیش‌تر برروی حوزه فن‌آوری اطلاعات فعالیت و برنامه‌ریزی داشته باشد، گفت: تا به حال در وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات بیش‌تر در حوزه ارتباطات برنامه‌ریزی شده و این در حالی است که حوزه فن‌آوری اطلاعات مغفول مانده که باید به آن توجه شود.
وی توان هماهنگ کردن و توانمندسازی در نیروها را مهم و قابل ارزش برای وزیر دانست و گفت: وزیر ارتباطات باید بتواند مجموعه وزارتخانه را با دیگر مجموعه‌ها لینک و به خوبی این هماهنگی را ایجاد کند چرا که او نقش اساسی در این زمینه دارد.
مهدی‌قلی ادامه داد: بحث‌ حاکمیت در حوزه ICT جای خود را دارد و ایجاد ارتباط و تعامل با سرویس‌دهندگان IT نیز مهم بوده و باید به آن توجه شود.
این کارشناس با تاکید بر اینکه جایگاه وزیر باید جایگاهی باشد که حافظ منافع کشور و مشتریان باشد گفت: او باید بتواند سیستم و مجموعه را به هم تطبیق دهد و با توجه به اینکه به تنهایی نمی‌تواند این کارها را انجام دهد باید با کمک نیروها و مشاورانش در این زمینه فعالیت کند.
او داشتن برنامه‌های مناسب و راهگشا در این حوزه و ارائه آن از سوی وزیر را مهم دانست و تصریح کرد: چینش این برنامه‌ها، جهت‌گیری یکسان آن‌ها از دیگر نکاتی است که وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات باید مد نظر قرار دهد و مجموعه فعالان این حوزه با وزیر دارای تفکری هماهنگ و یکسان باشند.