ایسکانیوز :

تقی پور حداقل امتیازهای رای اعتماد را دارد

ایسکانیوز- سابقه های مدیریتی درون مجموعه و صلاحیت های تحصیلی از ویژگی های وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

به گزارش روز یکشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز” به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات علی اصغر یوسف نژاد، مخبر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: برنامه های ارایه شده از سوی آقای تقی پور و همچنین توجه ایشان به بخش خصوصی از دیگر ویژگی های مثبت ایشان است.
وی افزود: ویژگی های مطرح شده نشان می دهد که وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات حداقل امتیازهای لازم را برای تصدی این پست دار است.
مخبر کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص جلسه کمیسیون با مهندس رضا تقی پور گفت: در این جلسه سوالات متفاوتی در حوزه های مختلف از جمله اجرای کامل اصل 44 مطرح شد که ایشان توانستند پاسخ های قانع کننده ای به نمایندگان ارایه کنند.
وی ادامه داد: یکی از امتیازهای مهم مهندس تقی پور این است که ایشان از درون مجموعه وزارت ارتباطات انتخاب شده اند و به واسطه ارتباط ایشان با پرسنل، می توانند نگرش همکاری را ایجاد کنند.
هفته گذشته دکتر محمود احمدی نژاد، مهندس رضا تقی پور انوری را برای تصدی پست وزارت ارتباطات در کابینه دهم به مجلس معرفی کرد.
مهندس رضا تقی پور دارای مدرک مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ارشد مهندس صنایع از دانشگاه علم صنعت است.
معاونت وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی کشور، قائم مقامی مدیر عامل صنایع الکترونیک ایران، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل صنایع الکترونیک شیراز و همچنین ریاست هیات مدیره صنایع اپتیک اصفهان از جمله مسوولیت های اجرایی مهندس تقی پور است.
مهندس رضا تقی پور در طول 20 سال گذشته، مدیریت پروژه های بزرگ صنعتی در زمینه فناوری پیشرفته شامل فناوری های ارتباطات، الکترونیک و فضایی را بر عهده داشته است.
مهندس رضا تقی پور انواری مجری طراحی و ساخت ماهواره امید نیز بوده است.