ایسنا :

واگذاری شش آزمایشگاه تخصصی به دانشگاه‌ها در سال جاری

ایسنا - رئیس پژوهشکده فن‌آوری ارتباطات مرکز تحقیقات مخابرات ایران از واگذاری شش آزمایشگاه به عنوان یکی از فعالیت‌های امسال پژوهشکده CT در حوزه آزمایشگاه‌ی خبر داد که کار واگذاری چهار آزمایشگاه به اتمام رسیده است.

غلامرضا داداش‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این که یک آزمایشگاه باید در مجموعه مرکز تحقیقات مخابرات شکل بگیرد که در حال انجام است، ادامه داد: آزمایشگاه مرکز کالیبراسیون تجهیزات رادیویی آزمایشگاه دیگری است که برای کالیبراسیون تجهیزات رادیویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این آزمایشگاه اخذ و اعلام نیاز تجهیزاتی که نیاز به کالیبراسیون دارد از تمام شرکت‌های مخابراتی و وزارتخانه‌ها دریافت و روی آن کار می‌شود.
به گفته وی پروژه تجهیز آزمایشگاه‌های فوق به صورت برون‌سپاری و مشترک بین مرکز و یک شرکت خصوصی در شش ماهه دوم امسال انجام خواهد شد.
داداش‌زاده از آزمایشگاه IPBX در دانشگاه‌ فردوسی مشهد، آزمایشگاه تخصصی مدیریت شبکه در دانشگاه‌ صنعتی اصفهان، آزمایشگاه آزمون‌های ایمنی، محیطی و مکانیکی محصولات حوزه ICT در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و آزمایشگاه شبکه‌های حسگر بی‌سیم برای کاربردهای UWB در دانشگاه شیراز به عنوان آزمایشگاه‌های واگذار شده نام برد و خاطرنشان کرد: تنها آزمایشگاه‌ کالیبراسیون تجهیزات رادیویی برای واگذاری به کار بیش‌تر نیاز دارد.