سیتنا :

آزمایشگاه “آزمون و ارزیابی تجهیزات (IPV6, IPV4 )در شبکه انتقال” افتتاح شد

سیتنا - برای نخستین بار در کشور، آزمایشگاه “آزمون و ارزیابی تجهیزات( IPV6, IPV4 ) در شبکه انتقال” تاسیس و با حضور روسای مرکز تحقیقات مخابرات ایران و دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار سیتنا ، این آزمایشگاه به همت دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت مرکز تحقیقات مخابرات ایران در دانشکده کامپیوتر این دانشگاه تجهیز و راه اندازی شد.
با راه اندازی این آزمایشگاه، صنعتگران و فعالان حوزه ICT کشور می توانند از آن به عنوان یک مرجع برای تست تجهیزات روتر و سوئیچ های مخابراتی استفاده نمایند.
این گزارش حاکی است با تاسیس این آزمایشگاه علاوه بر تست و ارزیابی تجهیزات شبکه، بستر مناسب تحقیقاتی برای دانشجویان و اساتید برای  ورود به این عرصه حوزه و همچنین خدمات آموزشی و تخصصی به فعالان در عرصه صنعت و بخش خصوصی ارائه خواهد شد.
گفتنی است مرکز تحقیقات مخابرات ایران با هدف حمایت از مراکز پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه ICT ، تفاهم نامه های همکاری با 16 دانشگاه کشور در سه محور “آموزش” ، “پژوهش” و” ایجاد آزمایشگاه های تخصصی” امضا کرده که تجهیز آزمایشگاه مذکور نیز در راستای تفاهم نامه فی مابین این مرکز و دانشگاه صنعتی شریف صورت گرفته است.