فارس :

لزوم تولید تلفن‌های همراه جدید برای پاسخگویی به نیاز اپراتور سوم

خبرگزاری فارس: معاون توسعه صنایع پیشرفته سازمان گسترش گفت: برای پاسخگویی به نیاز اپراتور سوم شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه باید مدل‌های جدید و متناسب با فناوری‌های این اپراتور تولید کنند.

رمضانعلی صادق‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات باشگاه خبری فارس «توانا» گفت: طرح استفاده اپراتور سوم از گوشی‌های ساخت داخل در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی بسیار سودمند خواهد بود اما با توجه به تولید اندک و سهم کم گوشی‌های ایرانی در بازار تلفن همراه، ملزم کردن اپراتور سوم به استفاده از گوشی‌های داخلی منطقی نیست.
وی در این زمینه با اشاره به فعالیت یک شرکت داخلی برای تولید تلفن همراه گفت: در حال حاضر این شرکت با مشارکت شرکت هیوندای کره جنوبی تعداد محدودی گوشی تلفن همراه تولید می‌کند و سهم کمی در بازار گوشی تلفن همراه دارد که به این شرکت توصیه شده برای تولید گوشی با شرکت‌های صاحب‌نام و برندهای معتبر جهانی که از سهم بیشتری در بازار دارند، مشارکت داشته باشد.
وی ادامه داد: به این ترتیب این شرکت می‌تواند علاوه بر در اختیار گرفتن سهم بیشتری از بازار گوشی تلفن همراه مدل‌های جدیدتری که قابلیت پشتیبانی از فناوری‌ جدید را دارا هستند تولید کند و اپراتور سوم از این گوشی‌ها استفاده کند.