ایسنا :

مخابرات هر استان آمادگی نصب تجهیزات مربوطه را داشته باشد

‌ارسال پیامک از تلفن ثابت در حال حاضر فقط در دو شهر تهران و شیراز امکان‌پذیر شده و توسعه چندانی هم پیدا نکرده است که دلایل متعددی برای عدم توسعه آن وجود دارد.

وفاغفاریان ـ‌ رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران – در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب و با اظهار این که برای استفاده از این سرویس باید از گوشی‌های مخصوص این کار استفاده شود و با گوشی معمولی نمی‌توان پیامک ارسال کرد گفت: در حال حاضر این گوشی در داخل کشور تولید نمی‌شود و به صورت انبوه وجود ندارد و در حد محدودی است و از طرفی متقاضیان محدود و در حد چند هزار مشترک در این زمینه داریم که عمده آن در شیراز است.
او افزود: علاقه‌مندان برای استفاده از این سرویس باید تقاضای خود را به مخابرات ارائه دهند و از طرفی گوشی مخصوص آن را تهیه کنند که این گوشی‌ها مجهز به کی‌بورد الفبایی است زیرا گوشی‌ که عددی است به درد ارسال پیامک نمی‌خورد.
وی با بیان اینکه یک سرویس و امکانات آن زمانی توسعه می‌یابد که متقاضیانش افزایش یافته و از طرفی فرهنگ‌سازی مناسبی برای آن در کل کشور انجام شود، خاطر نشان کرد: برای راه‌اندازی این سرویس در کل کشور باید مخابرات هر استان آمادگی نصب تجهیزات مربوطه را داشته باشد.
وی با بیان این که سیستم ارسال پیامک از طریق تلفن ثابت سیستم متمرکزی نیست اظهار کرد: امکان ارسال پیامک سیستم مورد نظر باید در تک تک مراکز تلفنی ایجاد شود و به نسبت نصب تجهیزات در شهرهای مختلف این امکان برای آن‌ها ایجاد خواهد شد؛ البته با توجه به فرا‌گیر شدن تلفن همراه و ارائه انواع اعتباری و دائمی سیم‌کارت با قیمت نسبتا مناسب به نظر می‌رسد که جمعیت هدف برای استفاده از این سرویس بیش‌تر روستا‌ها و مناطقی که هنوز استفاده از تلفن همراه در آن فراگیر نشده باشد.