چشم انداز اینتل درسال 2010 مثبت است

موبنا – به گفته یکی از تحلیلگران ، چشم انداز فعالیت شرکت آمریکایی " اینتل" ( Intel ) درسال 2010 میلادی مثبت و خوب به نظر می رسد.

به گزارش گروه اخبار خارجی موبنا به نقل از آسوشیتدپرس ،  ” ریموند جیمز” گفت : چشم انداز فعالیت و تولید شرکت اینتل که یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع تراشه است ، خوب به نظر می رسد.
” هانس موززمان” یکی دیگر از تحلیلگران به سرمایه گذاران گفت  ترفیع یک شرکت یا فعالیت  –که تجارتش رایانه ها و دیگر تولیدات فن آوری اش را ارتقا دهد – همانند کارت یا ورقه ای است که  چشم انداز یک تا دوسال آینده در آن ثبت شده باشد.
وی افزود ،  پذیرش و استفاده از تراشه اینتل اتم در نت بوک ها درجهت تثبیت و موقعیت مثبت درحال ادامه است.
تراشه اتم اولین  تراشه ریز پردازنده اینتل است که در نت بوک ها – که به آن مینی لپ تاپ گفته می شود واز لپ تاپ های معمولی کوچکتر هستند – بکار رفته است و به دلیل ارزان بودن قیمت شان بسیار شناخته شده ستند.
ارزش هرسهم اینتل  با 32 درصد افزایش به 19.08 دلار افزایش یافت.
شرکت “اینتل” Intel Corporation  ، درسال 1968 میلادی در شهر “سانتا کلارا” واقع در ایالت کالیفرنیا آمریکا تاسیس شد.
این شرکت در زمینه صنعت نیمه هادیها ، تولید ریز پردازنده ها، فلش مموری ، تراشه های مادربرد (Motherboard Chipsets) ، کارت های اینترفیس شبکه و تراشه های بلوتوث فعالیت دارد.
درآمد شرکت اینتل در سال 2007 میلادی بیش از 3/83 میلیارد دلار ، سود عملیاتی آن 2/8 میلیارد دلا و سود خالص آن 7میلیارد دلار اعلام شده است.
 تعداد کارکنان این شرکت در سال 2006 میلادی ، 94 هزار و صد نفر گزارش شده است.
19/131