فارس :

تحقق 214 درصدی تعهدات دولت در بخش تلفن همراه

معاون برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات گفت: تعهدات دولت نهم در بخش دایری تلفن همراه بخش دولتی، بیش از 214 درصد تحقق پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا» به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عبدخضر کامرانی گفت: بر اساس برنامه چهارم توسعه باید تا اول تیر ماه سال 88، یازده میلیون و 550 هزار سیم کارت از سوی تلفن همراه بخش دولتی به متقاضیان واگذار می‌شد.
وی افزود: این در حالی است که با تلاش های صورت گرفته و با تحقق 214 درصدی این هدف، بیش از 24 میلیون و 792 هزار سیم کارت به مشترکان ارایه شده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در برنامه چهارم توسعه پیش بینی شده بود بخش غیر دولتی نیز حدود هفت میلیون 250 هزار سیم کارت واگذار کند.
کامرانی افزود: این در حالی است که در این بخش نیز واگذاری سیم کارت تلفن همراه شاهد تحقق 173 درصدی بوده و بیش از 12 میلیون و 757 هزار سیم کارت به متقاضیان ارایه شد.
وی در خصوص ضریب نفوذ این نوع از تلفن نیز خاطرنشان کرد: در برنامه چهارم توسعه کشور مقرر شده بود تا این شاخص به 26 درصد برسد که این بخش نیز شاهد رشدی 202 درصدی بوده است.
وی تأکید کرد: بر همین اساس در حال حاضر، ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور به بیش از 53 درصد رسیده است.
معاون ارتباطات و برنامه ریزی وزارت ارتباطات با اشاره به تأکید برنامه چهارم توسعه مبنی بر کاهش 11 ماهه متوسط زمان انتظار تلفن همراه، تصریح کرد: تعهدات در نظر گرفته شده برای این بخش نیز با تحقق حدود 106 درصدی همراه بوده است.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر واگذاری سیم کارت در بخش دولتی و غیر دولتی به روز شده که همین امر موجب حذف بازار سیاه در این حوزه شده است.
کامرانی با اشاره به مقایسه عملکرد دولت نهم نسبت به عملکرد دولت هشتم نیز گفت: بر اساس آمارها و اطلاعات موجود، دایری تلفن همراه و همچنین ضریب نفوذ این نوع از تلفن به ترتیب شاهد رشد 371 و 702 درصدی بوده است.