ایسنا :

طرح تدوین سند جامع توسعه یادگیری الکترونیکی

طرح تدوین سند جامع توسعه یادگیری الکترونیکی در بخش بازرگانی در موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی بررسی شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) روح‌الله نوری – مجری طرح – با اشاره به ماهیت این طرح به عنوان یک سند بالادستی گفت: در این سند ماموریت‌ها، سیاست‌های کلی، راهبردها، اهداف کلان، ساختار و فرآیندها و نیز برنامه اجرایی یادگیری الکترونیکی در بخش بازرگانی ارائه شده تا بخش بازرگانی بتواند به عنوان یک بخش پیشرو در آموزش نیروی انسانی با استفاده از فن‌آوری‌های نوین ایفای نقش کند و از این طریق بتواند به توسعه بخش بازرگانی بر اساس سند چشم‌انداز کشور کمک کند.
وی افزود: ماموریت نظام یادگیری الکترونیکی در بخش بازرگانی توسعه دانش، نگرش، مهارت‌ها و توانمندی‌های نیروی انسانی بخش بازرگانی در هر زمان و هر مکان از طریق یادگیری الکترونیکی جذاب، با کیفیت، با هزینه مناسب و مبتنی بر فن‌آوری‌ اطلاعات پیشرفته به منظور پیشبرد اهداف نظام نوین تجاری کشور در سند چشم‌انداز، سیاست‌های کلی نظام و اصول محوری دولت است.
نوری خاطرنشان کرد: ایجاد بستری برای ارائه تمامی دوره‌های آموزشی بازرگانی به صورت الکترونیکی، ایجاد بستری برای یادگیری الکترونیکی تمامی مخاطبان بخش بازرگانی در کنار آموزش حضوری، ارتقای بهره‌وری زمان یادگیری به میزان حدود 50 درصد و ارتقای سرعت عمل در ارائه خدمات آموزشی در سراسر کشور همانند تهران از جمله اهداف این طرح بودند.
پژوهشگر موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی گفت: معاونت‌ها، سازمان‌ها، مراکز و مخاطبان بخش بازرگانی به عنوان بهره‌برداران اصلی نتایج و خروجی‌های برنامه‌های یادگیری الکترونیکی به منظور کمک و بهره‌گیری در تصمیمات برنامه‌ریزی و اجرای امور بازرگانی کشور، مهمترین نقش را در نظام یادگیری الکترونیکی ایفا می‌کنند.
او افزود: این بخش‌ها موظف به پیگیری مستمر در شناسایی و تعریف نیازهای یادگیری الکترونیکی هستند. در این راستا با تعاملی فعال و موثر با شورای راهبردی یادگیری الکترونیکی و مرکز آموزش بازرگانی، برنامه‌های یادگیری الکترونیکی خود را در راستای جهت‌گیری‌های برنامه‌ای و ماموریتی بخش بازرگانی ارائه می‌کند.