گرایش نوجوانان به سوی تلفن های همراه

موبنا- بر اساس تحقیقاتی که در سال 2004 انجام شد کمتر از نیمی از نوجوانان آمریکایی 12 تا 17 ساله تلفن همراه داشتند در آن زمان تعداد بزرگسالانی که از این دستگاه ها استفاده می کردند 65 درصد بودند.

تحقیقاتی که در سال 2008 انجام شد نشان داد نوجوانانی که از تلفن همراه استفاده می کردند افزایش یافته و به 71 درصد رسید این در حالی بود که تعداد افراد میانسالی که تلفن همراه داشتند به 77 درصد رسید.
به گزارش گروه اخبار خارجی موبنا به نقل از پی سی مگزین، محبوب ترین ابزارها در طول این سال کنسول‌های بازی شناخته شد به طوری که در یک آمارگیری 78 درصد از افراد پاسخ دادند که از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند.
بعد از کنسول‌های بازی، آیپادها و دیگر دستگاه‌های پخش موسیقی طرفدار داشتند و فقط 60 درصد نوجوانان اعلام کردند که کامپیوتر دارند.
بر اساس گزارش Pew، تمایل افراد برای داشتن تلفن همراه با بالا رفتن سن افزایش می‌یابد به طوری که 52 درصد نوجوانان 12 تا 13 ساله تلفن همراه دارند در حالی 82 درصد نوجوان 17 ساله دارای تلفن همراه هستند.
اما تلفن‌های همراه اغلب به عنوان دستگاه ارتباطی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد بلکه برای این نوع ارتباطات بیشتر از تلفن‌های ثابت استفاده می‌شود.
گزارش Pew نشان داد که برای ارتباطات 88 درصد از تلفن‌های ثابت و 66 درصد از تلفن همراه استفاده می‌شود.
بیشترین فعالیتی که نوجوانان با تلفن همراه خود انجام می‌دهند ارسال پیامک است.
بر اساس این گزارش 38 درصد نوجوانان به طور ثابت روزانه از این سرویس استفاده می‌کنند.
 نوجوانان متناسب با سن‌شان فعالیت‌های مختلفی با دستگاه‌های تلفن همراهشان انجام می‌دهند، مثلا 70 درصد نوجوانان 17 ساله با استفاده از تلفن همراهشان با دوستانشان مکالمه می‌کنند، این درحالی است که 28 درصد نوجوانان 12 ساله به این کار در طول روز می‌پردازند.
51 درصد نوجوانان 15 تا 17 ساله از سرویس پیامک استفاده می‌کنند در حالی که یک چهارم افراد 12 تا 14 ساله از این سرویس بهره می‌برند.
مطالعات نشان داده که خانم‌ها علاقه بیشتری به ارسال پیامک دارند به طوری که 42 درصد خانم‌ها از این سرویس استفاده می‌کنند در حالی که 34 درصد مردان از این سرویس بهره می‌برند.
135/19