ایسنا :

به دلیل کبود بودجه امسال پروژه جدیدی نخواهیم داشت

مدیرعامل شرکت فن‌آوری اطلاعات ایران اعلام کرد تعداد طرح‌هایی که قرار بود امسال اجرایی کنیم به علت اعتبار کم تخصیص داده شده به شرکت‌، کاهش یافته است و با توجه به این بودجه تنها ادامه و توسعه‌ طرح های سال گذشته را در دست داریم و عملا پروژه جدیدی نخواهیم داشت.

سعید مهدیون در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: بودجه‌ جاری شرکت‌ هفت میلیارد تومان و بودجه سرمایه‌ای حدود 10 میلیارد تومان است اما برای هزینه‌های عمرانی که تنها 50 درصد آن تصویب شد قصد داریم پیشنهادی را به مجمع خود ارائه دهیم تا از منابع داخلی نیز در این بخش بهره‌ ببریم.
وی افزود: ما 30 میلیارد تومان درخواست بودجه داشتیم که تنها یک سوم آن را دریافت خواهیم کرد و به همین دلیل از انجام طرح‌هایی چون گذر به IPV6 و مدیریت منابع اینترنتی و فازهای بعدی توافقنامه‌ها با دیگر دستگاه‌ها متوقف شده است که همکاری در شبکه‌ علمی دانشگاه را نیز به 50 درصد تقلیل داده‌ایم.
مهدیون در پایان خاطر نشان کرد: بررسی اولیه طرح IPV6 و مدیریت منابع اینترنتی را سال گذشته انجام داده بودیم تا بتوانیم برای امسال کلید بزنیم که به دلیل نبود منابع مالی از انجام آن بازماندیم.