در حدود 200 میلیون سیم کارت در روسیه فعال است

موبنا- درحدود 200 میلیون سیم کارت تلفن همراه در کشور روسیه فعال است و شرکت های اپراتوری تلفن همراه این کشوربه این سیم کارت ها سرویس دهی می کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجی موبنا به نقل از ” مسکوتایمز” ،  نکته جالب اینکه تعداد کاربران تلفن همراه تقریبا نصف سیم کارت های فعال دراین کشور هستند.
با اینحال ، تعداد سیم کارت های فعال در روسیه رو به افزایش است .
شرکت های اپراتوری تلفن همراه برای مقابله با افزایش روبه رشد این پدیده ، واگذاری رایگان شماره ها را متوقف کرده  در جستجوی راههای دیگری برای جلب مشتریان جدید هستند.
تعداد سیم کارت های فعال در روسیه تا پایان ماه جولای ( دهه اول مرداد) 199.9 میلیون عدد اعلام شده است و این آمار براساس سیم کارت هایی که شرکت های اپراتوری آنها را فعال معرفی کردند ، ارایه شده است.
بعنوان مثال ، شرکت های اپراتوری روسی MegaFon, VimpelCom و Tele2 فقط سیم کارت هایی را فعال به شمار می آورند که صاحبان این سیم کارت ها ظرف 3 ماه گذشته هزینه ماهانه یا مصرفی آنرا پرداخت کرده اند درحالیکه شرکت TeleSystems سیم کارت هایی را هزینه آنها ظرف 6 ماه پرداخت شده ، فعال تلقی می کند.
شرکت MTS تا پایان ماه جولای 100 میلیون و 150 هزار سیم کارت فعال داشته  که از این تعداد 67.9 میلیون در داخل روسیه ،  17.8 میلیون در اوکراین ، 6.6 میلیون در ازبکستان و 4.5 میلیون در بلاروس به ثبت رسیده اند.
تعداد سیم کارت های فعال این شرکت اپراتوری در یکماه گذشته 99.5 میلیون عدد اعلام شد.
چنانچه  شرکت های اپراتوری تلفن همراه روسیه تعداد سیم کارت های غیر فعال شان  طی مدت 3 ماه را به شمار نیاورند ،  تعداد سیم کارت های فعال در روسیه بین 140 تا 145 میلیون خواهد بود.
درحقیقت می توان گفت تقریبا برای هر کاربر یک سیم کارت فعال یا به عبارت دیگر حدود 80 تا 85 درصد روس ها دارای سیم کارت فعال هستند که این تعداد بیشتر از 120 میلیون نفر نخواهند بود.
131/20