نماد مخابرات سه هفته همچنان بسته مانده است

موبنا- در حالیکه مسولان سازمان خصوصی سازی از باز گشایی نماد مخابرات در روز 31 مرداد ماه خبر داده بودند، اما همچنان نماد این شرکت بسته است.

به گزارش خبرنگار سازمان خبری موبنا از روزدهم مرداد ماه نمادمعاملاتی شرکت مخابرات ایران به عنوان بزرگ ترین شرکت بورسی بسته شده ودرتابلوی اعلانات بورس در تالار اصلی روبه‌روی نماد مخابرات ” متوقف ” درج شده است.
احتمال افزایش سود و پیش‌بینی بالا رفتن درآمد مخابرات از دلایل احتمالی برای توقف نماد مخابرات عنوان شده است.دراطلاعیه ها آمده است؛ نماد معاملاتی مخابرات تا ارسال اطلاعات مخابرات بسته خواهد ماند.
این درحالسیت که شرکت مخابرات ایران در زمان حاضر پس از شرکت نفت ، درآمدزاترین شرکت دولتی محسوب می شود که تا به امروز 30درصد سهام آن واگذار شده و 50 درصد باقیمانده نیز باید زیرنظر دبیرخانه هیات واگذاری سازمان خصوصی سازی که بعنوان زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی فعالیت می کند ، به صورت بلوکی به بخش خصوصی واگذار شود.
از 30درصد سهام واگذار شده این شرکت ، 20درصد آن به صورت سهام عدالت ، پنج درصد به کارکنان شرکت و پنج درصد نیز سال گذشته از طریق بورس واگذار شده است.
قراراست 18 شهریورسهام بلوکی مخابرات عرضه شود.
117/ 20