ایسنا :

این ادغام صحیح نیست و سنخیتی بین صنعت دیجیتال و راه وجود ندارد

مدیر کل دفتر برنامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات تاکید کرد: سنخیتی بین صنعت دیجیتال و ICT با وزارت راه وجود ندارد.

محمد محرابی در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره ادغام دو وزارتخانه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و راه و ترابری گفت: برخی معتقدند چون بعضی از کشورهای پیشرفته مثل آلمان، ژاپن و یا کره این کار را انجام داده و موفق بودند ما نیز در کشورمان اگر این ادغام را انجام دهیم موفق می‌شویم.
او ادامه داد: اما باید دید که مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور ما با آن‌ها متفاوت است و نمی‌توان هر ادغام یا فعالیتی را بدون توجه به این اختلاف‌ها و شرایط یکسان انجام داد و در هر کشوری با توجه به شرایط موجودش باید فعالیت کرد.
وی با تاکید بر اینکه بخش ICT سنخیتی با راه نداشته و تخصص‌ها کاملا با هم متفاوت است، گفت: ما در این زمینه سابقه ادغام وزارت جهاد را با کشاورزی داشتیم که کارشناسان نیز اعتقادی ندارند که این کار خروجی خود را داشته و این در حالی است که اگر آن تصمیم به خوبی مدیریت می‌شد شاید نتایج بهتری داشت.
محرابی با تاکید بر اینکه قلب و نبض اقتصاد، سیاست و فرهنگ در بخش ICT است، گفت: این ادغام به اعتقاد کارشناسان و متخصصان این حوزه صحیح نبوده و کارشناسی نیست و به طور قطع تبعات و نتایج بدی به همراه خواهد داشت؛ بنابراین بهتر است در این مورد بیش‌تر بررسی شده و قبل از هر هزینه و صرف زمان بیهوده‌ این کار انجام شود.