نوکیا برای ورود به بازار نت بوک آماده می شود

موبنا – شرکت فنلاندی " نوکیا" ( Nokia ) بزرگترین تولید و عرضه کننده گوشی های تلفن همراه دردنیا ، برای ورود به بازار نت بوک آماده می شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی موبنا به نقل از ” سی نت” ؛ بنابراعلام نشریه ” اکونومیک تایمز” ، یکی از مدیران ارشد نوکیا به خبرنگاران گفت : کامپیوترهای خانگی ( PC ) و گوشی تلفن همراه درحال منزوی شدن هستند .
وی افزود ، نوکیا برای کسب موقعیت بهتر دراین مقطع ، ورود به بازار نت بوک را مد نظر قرارداده  تا شانس خود را دراین بازار آزمایش کند.
نوکیا یکی از پیشرفته ترین گوشی تلفن همراه هوشمند را با نام مدل N97 که در حقیقت یک رایانه همراه است ، به بازار عرضه کرده است.
این شرکت همچنین وسایل همراه با قابلیت اتصال به اینترنت موسوم به N-series Tablets را نیز عرضه کرده است.
دستگاههای جدید یاد شده که نوکیا به بازار عرضه کرده ، مورد استقبال و پسند کاربران واقع شده و با قیمت حدودا 300 تا 400 دلار فروخته می شوند.
این وسایل – تبلت ها – با گوشی های تلفن همراه سنتی یکی نیستند ولی دارای صفحه کلید کامل مدل QWERTY ، دسترسی به اینترنت از طریق سیستم های  اتصال بی سیم WiFi  و بلوتوث را دارند.
نت بوک ها درحال حاضر متقاضیان بیشتری نسبت به دستگاههای همراه با قابلیت اتصال به اینترنت ، دارند و نوکیا می تواند ازطریق ورود به بازار نت بوک ، بازارش را متنوع کند.
نت بوک ها قابلیت ها متنوع از جمله دسترسی به سایت های اجتماعی همچون Facebook و همچنین قابلیت استفاده از سرویس Gmail را دارند.
قیمت نسبتا پایین نت بوک ها – حدود 299 دلار- موجب افزایش میزان فروش آنها شده است بطوریکه در سال 2008 میلادی ، حدود 16 میلیون نت بوک در ایالات متحده فروخته شده است.
همچنین به دلیل استفاده نت بوک ها از سیستم عامل Windows XP که یک سیستم عامل شناخته شده است ، بیشتر کاربران PC ، دراستفاده از نت بوک ها احساس راحتی می کنند.
19/131