ایسنا :

تقی‌پور مجری طراحی و ساخت ماهواره امید بوده است

رئیس جمهور کشور، مهندس رضا تقی‌پور انوری را به‌عنوان وزیر ارتباطات دولت دهم به مجلس معرفی کرده است.

به گزارش خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تقی‌پور انوری متولد سال 1336 از شهرستان مراغه است.
وی داری مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ارشد مهندس صنایع، مدیریت سیستم و بهره‌وری از دانشگاه علم و صنعت ایران می‌باشد.
معاونت وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی کشور، قائم مقامی مدیر عامل صنایع الکترونیک ایران، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل صنایع الکترونیک شیراز و همچنین ریاست هیات مدیره صنایع اپتیک اصفهان از جمله مسوولیت‌های اجرایی او بوده است.
از دیگر سمت‌های اجرایی وی می‌توان به ریاست هیات مدیره شرکت ایزایران، عضویت در کمیسیون‌های ارتباطات، جنگ الکترونیک و فن‌آوری اطلاعات و مدیریت صنعت الکترونیک و کامپیوتر گروه الکترونیک و مخابرات اشاره کرد.
بر اساس این گزارش، تدریس در دوره‌های توسعه مدیران اجرایی صنایع الکترونیک ایران، ایجاد پژوهشکده جنگ الکترونیک در صنایع الکترونیک شیراز و حضور در ایجاد و راه‌اندازی مرکز عالی تحقیقات الکترونیک شامل طراحی ماهواره سینا از جمله فعالیت‌های علمی و پژوهشی او محسوب می‌شود.
تقی‌پور که مجری طراحی و ساخت ماهواره امید نیز بوده است در طول 20 سال گذشته، مدیریت پروژه‌های بزرگ صنعتی در زمینه فن‌آوری پیشرفته شامل فن‌آوری‌های ارتباطات، الکترونیک و فضایی را برعهده داشته است.
از دیگر فعالیت‌های علمی پژوهشی وزیر پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات مدیریت تحقیقات، طراحی و تولید محصولات بدیع در حوزه امنیت ارتباطات، ایجاد و راه‌اندازی صنایع فضایی و ایستگاه‌های زمینی ماهواره عنوان شده است.