ایسنا :

خرید تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه‌ها از خارج از کشور

رییس پژوهشکده فن‌آوری ارتباطات مرکز تحقیقات مخابرات ایران گفت: تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه‌ها و برخی پروژه‌ها به دلیل دقت لازم برای پیشبرد اهداف و نیز تعداد کمی که باید تهیه شود از خارج از کشور خریداری می‌شود.

غلامرضا داداش‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: برای تعیین نمونه و اندازه‌گیری امکان تهیه تجهیزات از داخل کشور وجود ندارد.
وی افزود: برای آزمایشگاه‌ها قطعا تجهیزات لازم را از خارج خریداری می‌کنیم و برای پایلوت‌ها در صورت امکان از تجهیزات داخلی استفاده می‌کنیم، در غیر این صورت حتما امکانات وارد می‌شود و چون کار تحقیقات به دقت بسیاری نیاز دارد و نمی‌توانیم نتیجه کار را با وجود هر آزمایشگاهی به طور قطع مشخص کنیم، تعیین استاندارد و یا نیمه استاندارد بودن نتایج به این نیاز دارد که آزمایشگاه‌ها به وسایل استاندارد مجهز باشند.
او با بیان اینکه تهیه بودجه وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای طرح‌ها و پروژه‌هایی که از سوی مرکز مدیریت و اجرا می‌شود به عهده مرکز تحقیقات مخابرات ایران است، خاطرنشان کرد: در این مرکز به دلیل اهمیت بالای طرح‌ها و تاثیرگذاری نتایج آن در حوزه ICT کشور از تجهیزاتی استفاده می‌شود که مورد تایید جهان است و اکثر آزمایشگاه‌های معتبر جهان از آن استفاده می‌کنند. تجهیزات مورد استفاده در این سطح با تعداد کم توسط تعداد تولید‌کنندگان کم در سطح بین‌المللی ایجاد می‌شود.