ایرنا :

مدیرعامل شرکت مخابرات تهران صدور قرار وثیقه در مورد خود را تکذیب کرد

مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران صدور هر گونه حکم قضایی و قرار وثیقه در مورد خود را تکذیب کرد و گفت: صدور قرار وثیقه 40 میلیارد ریالی برای من صحت ندارد.

” محمد روح اللهی ” روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: یک شرکت ارایه دهنده اینترنت پرسرعت ( PAP) شکایت کلی از شرکت مخابرات ایران طرح کرده که این شکایت در مرحله بازپرسی است و بازپرس پرونده در حال تحقیق می باشد.
گفتنی است، برخی رسانه ها روز گذشته خبری را مبنی بر صدور قرار وثیقه 40 میلیارد ریالی برای مدیر عامل مخابرات ایران منتشر کردند.
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در مورد شکایت یک شرکت بخش خصوصی گفت: شکایت این شرکت مربوط به اجرا نشدن مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات در خصوص کاهش تعرفه خدمات مخابرات است ، در حالیکه مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات هنوز به تایید مجمع شرکت های مخابراتی نرسیده و قابلیت اجرایی ندارد.
روح اللهی توضیح داد: تعرفه خدمات مخابرات ( واگذاری سیم مسی ) به هر مشترک اینترنت پرسرعت قبلا 30 هزار ریال ( سه هزار تومان) تعیین شده بود، اما در سال 1386 کمیسیون تنظیم مقررات این تعرفه را به 10هزار ریال(یک هزار تومان) کاهش داد. اما هیات مدیره شرکت مخابرات که مجمع شرکت های مخابرات استانی است، این مصوبه را تایید نکرد .
وی افزود: بر اساس اساسنامه شرکت های مخابرات استانی ، این شرکت هیچ تعرفه ای را بدون تایید مجمع شرکت مخابرات نمی تواند اجرا کند .شکایت این شرکت نیز مربوط به عمل نکردن به مصوبه مجمع است ، در حالیکه مصوبه مجمع به تنهایی و قبل از تایید مجمع شرکت مخابرات قابلیت اجرا ندارد .
روح اللهی افزود: این موضوع که محل اختلاف بین شرکت های مخابرات و شرکت های بخش خصوصی ارایه دهنده اینترنت پر سرعت است ، در دادسرای کارکنان دولت در دست بررسی می باشدو تاکنون هیچگونه قراری صادر نشده است .
مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران از ضعف اخلاق حرفه ای در میان برخی رسانه های کشور گلایه کرد و گفت: انتشار اخبار نادرست و خلاف واقع، اعتماد مردم به رسانه ها را خدشه دار می سازد.
گفتنی است، شرکت “صبا نت” ، ارایه دهنده خدمات اینترنت پر سرعت، چند ماه پیش شکایتی را علیه شرکت مخابرات تهران مبنی بر عدم اجرای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات در خصوص کاهش تعرفه خدمات مخابراتی به دادسرای کارکنان دولت تسلیم کرده است.