معاون سازمان خصوصی سازی:

نماد مخابرات شنبه آینده باز می شود

موبنا- معاون سازمان خصوصی سازی از بازگشایی نماد مخابرات در روز شنبه هفته آینده خبر داد.

سید مهدی عقدایی در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا با اشاره به یک مرحله ای بودن فراخوان واگذاری سهام بلوکی شرکت مخابرات گفت: در حال حاضر تعداد متقاضیان سهام شرکت مخابرات مشخص نشده است.
وی با بیان اینکه در روز 18 شهریورسهام بلوکی مخابرات عرضه می شود، گفت: متقاضیان سهام  درطول این مدت با ارائه مدارک پس از بررسی و تایید شرایط آنها توسط سازمان خصوصی سازی، مشخص می شوند.   
به گزارش موبنا از روز دهم مرداد ماه نمادمعاملاتی شرکت مخابرات ایران به عنوان بزرگ ترین شرکت بورسی بسته شده است و پس از پیش بینی سود دوباره بازگشایی می شود.
در اطلاعیه ها آمده است؛ نماد معاملاتی مخابرات تا ارسال اطلاعات بسته خواهد ماند. این اتفاق به دلیل ارسال اطلاعات بااهمیت از سوی مخابرات رخ داده است.
 این در حالسیت که  شرکت مخابرات ایران در زمان حاضر پس از شرکت نفت ، درآمدزاترین شرکت دولتی محسوب می شود که تا به امروز 30درصد سهام آن واگذار شده و 50 درصد باقیمانده نیز باید زیرنظر دبیرخانه هیات واگذاری سازمان خصوصی سازی که بعنوان زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی فعالیت می کند ، به صورت بلوکی به بخش خصوصی واگذار شود.
از 30درصد سهام واگذار شده این شرکت ، 20درصد آن به صورت سهام عدالت ، پنج درصد به کارکنان شرکت و پنج درصد نیز سال گذشته از طریق بورس واگذار شده است.
با کشف قیمت و عرضه پنج درصد سهام خرد شرکت مخابرات و معامله دومیلیارد و 239میلیون ازاین سهم ، بیش از شش هزار و 880میلیارد تومان به ارزش بازار سهام کشور اضافه و ارزش کل هفتمین شرکت مشمول اصل چهل و چهار قانون اساسی بالغ بر 17میلیارد دلار برآورد شد.
در همین راستا کل پنج درصد سهام مخابرات از طریق 470 ایستگاه معاملاتی به قیمت هر سهم 150 تومان به فروش رسید و در مجموع بیش از 235 میلیارد تومان صرف خرید سهام این شرکت شد.
117/20