رقابت اینتل با ای ام دی در عرضه کولر مستر

موبنا- شرکت اینتل با انتشار پردازنده های Core i5و Core i3 بر پایه سوکت 1156 حرکت جدیدی در تولید پردازنده ها برای رقابت با شرکت AMD به راه انداخت.

به گزارش سازمان خبری موبنا، تفاوت سوکت 1156 با سوکت 1366 و تولید خنک کنندهایی برای اینگونه پردازنده ها جزو یکی از برنامه های شرکت های سازنده خنک ساز شد، شرکت کولر مستر که یکی از نوآورترین شرکتها در زمینه تولید خنک کننده برای پردازنده ها میباشد این بار نیز بعد از موفقیت های خنک ساز Hyper 212، پیرو همان سبک و  سیاق سابق مدل ارتقاء یافته Hyper 212 Plus را با همان کارایی و خنک کنندگی و با کمترین سطح نویز طراحی و عرضه کرد. این مدل علاوه بر اینکه راه حلی بسیار مناسب بر پردازنده های قدیمی می باشد برای پردازنده های جدید Core i7 ، Core i5و Core i3 و پردازنده های  نسل سوم شرکت AMD  علاوه بر اینکه بسیار بی صدا عمل میکند کارایی بالایی داشته و می تواند به خوبی نیز از پس پردازنده اورکلاک شده برآید.
این محصول یاد شده که با پشتیبانی دریا کامپیوتر عرضه می شود قادر به خنک سازی پردازنده هایی با سوکت های اینتل LGA775/1156/1366  و همچنین سوکت های پردازنده  AMD  939/AM2/AM3 است.
در طراحی جدید این خنک کننده، لوله های انتقال حرارت که قبلا در بخش پایه هیت سینک مخفی بودند دیگر با سطح  پردازنده تماس مستقیم دارند که کاهش دمای  پردازنده را بطور چشمگیری افزایش  میدهد.
از قابلیتهای دیگر این مدل میتوان به هیت سینکی با پره های بهینه طراحی شده  برای عملکرد در بالاترین و پایین تر سرعت عملیاتی ، تماس مستقیم 4 عدد لوله انتقال حرارت با سطح پردازنده ،فن4پین PWM  با گستره انتخابی بالا به همراه تیغه هایی برای جریان فوق العاده هوا با پدهای ضد لرزش لاستیکی، استفاده همزمان از دو عدد فن با داشتن گیره های قابل نصب مجزا، اتصال و جدایش آسان فن، عملکرد بسیار ساکت و سطح نویز بسیار پایین 13 dBA و جریان فوق العاده هوا در درون کیس اشاره داشت.
این خنک کننده طی بررسی های انجام شده توسط سایتهای تخصصی نظیر frostytech، driverheaven، Benchmark Reviews،Overclockersclub و… توانسته کارایی بالای خود را به اثبات رسانده و 20 جایزه را نصیب خود کند.
20/15