اریکسون در شبکه بی سیم ال تی یی کره سرمایه گذاری می کند

موبنا – شرکت سوئدی " اریکسون" (ERICSSON) بزرگترین تولید کننده تجهیزات بی سیم در دنیا ، برای توسعه شبکه بی سیم ال تی یی کره جنوبی سرمایه گذاری می کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی موبنا به نقل از ” آوسترالیانت” ،  این شرکت درنظر دارد یک و نیم  میلیارد دلار به این منظور سرمایه گذ اری کند و انتظار می رود شبکه یاد شده از جمله شبکه های دارای نسل بعدی استاندارد های وایرلس باشد.
شبکه LTE یا  3GPP Long Term Evolution نامی است که برای پروژه مشترک نسل سومی تلفن همراه به منظور ارتقای استاندارد UMTS برای در سرویس دهی نیازها و قابلیت های جدید آینده شبکه های نسل سومی ، انتخاب شده است. با راه اندازی سرویس های این شبکه ، هزینه ها کاهش یافته ، سرویس دهی ارتقا می یابد و طیف جدید و گسترده ای از سرویس دهی تلفن همراه تحت پوشش قرار می گیرد و همچنین انضمام و یکپارچگی بهتری با دیگر استانداردها  ایجاد می شود.
براساس بیانیه منتشر شده دیروز توسط دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی (Blue House ) ،  ” کارل هنریک سوانبرگ” مدیر عامل اریکسون طی جلسه ای مشترک با حضور ” لی میونگ باک” رییس جمهور کره جنوبی در استهکلم – سوئد – گفت :  شرکت اریکسون امکانات و تسهیلاتی را در کره برای ارایه آنچه که با نام   تولیدات نسل چهارمی وایرلس نامید ه می شود، تاسیس می کند.
اریکسون درنظر دارد تعداد کارکنانش شعبه این شرکت در کره جنوبی به 80 نفر به یک هزار نفر افزایش دهد.
19/131