سالانه 30هزار میلیارد تومان صرف سوخت و ترافیک می شود

موبنا- مدیر تقاضای حمل و نقل ستاد مدیریت سوخت کشور گفت: به دلیل عدم استفاده از فناوری اطلاعات ، سالانه 30 هزار میلیارد تومان در کشور صرف هزینه سوخت و ترافیک می شود که سهم تهران 8هزار میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار سازمان خبری موبنا ، علی اصغر کرباسی عصر روز گذشته در نشست مسئولان دفاتر پیشخوان خدمات ، کاهش تقاضای سفر و صرفه جویی در مصرف سوخت را از جمله دلایل راه اندازی این دفاتر عنوان کرد و اظهار داشت: مصرف روزناه 64 میلیون لیتر بنزین در کشور و 12 تا 13 میلیون لیتر در تهران ، حرکت به سمت ارائه خدمات الکترونیکی و تجمیع خدمات دستگاههای دولتی را به امری اجتناب ناپذیر تبدیل کرده است.
وی افزود: در هوای شهر تهران 1200 تن آلاینده وجود دارد که 5300 دلار هزینه جانبی برای کشور برجای می گذارد .
کرباسی با بیان اینکه شهروندان برای گرفتن خدمات ار دولت مجبور به سفر غیرضرور و ناخواسته هستند تصریح کرد: نباید شهروندان به عنوان نامه رسان عمل کنند و به دلیل حل و فصل امور خدماتی خود ناخواسته به دفاتر متعددی در سطح شهر مراجعه کنند.
وی ادامه داد: گسترش دفاتر پیشخوان خدمات می تواند کاهش ترافیک و مصرف سوخت را به همراه داشته و نارضایتی عمومی را از ارائه خدمات دولتی تعدیل کند.
این مقام مسئول با بیان اینکه دفاتر بخش خصوصی به عنوان پیشخوان خدمات ، نقاط تماس دستگاههای اجرایی خواهند بود، خاطرنشان کرد: این دفاتر با سه هدف تجمیع ارائه خدمات با رویکرد فرابخشی ، جلوگیری از گسترش دفاتر سازمان ها و استفاده از خدمات الکترونیکی شکل گرفته است.
128/20