رئیس انجمن تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه:

مذاکره با برندهای خارجی برای تولید مشترک موبایل متوقف شد

موبنا- رئیس انجمن تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه گفت: مذاکره با برندهای معتبر خارجی برای تولید مشترک گوشی تلفن همراه متوقف شده است.

” احمد روضاتی” در گفت و گو با خبرنگار سازمان خبری موبنا اظهار داشت: هم اکنون مذاکره با برندهای معتبر خارجی برای تولید مشترک گوشی تلفن همراه نتایج مشخصی نداشته است و هم اکنون نیز این پروژه متوقف شده است.
وی افزود: شرکت های معتبر خارجی برای امضای قرارداد با ایران در زمینه تولید مشترک گوشی تلفن همراه ضمانت هایی را درخواست کرده بودند که با توجه به شرایط به وجود آمده، امکان اعطای چنین ضمانت هایی به طرف خارجی وجود ندارد.
وی با اشاره به فعالیت روند تولید گوشی دربازار تلفن همرا کشور گفت: با توجه به شرایط فعلی بازار تلفن همراه و روند تولید گوشی تلفن همراه در داخل کشور که به کندی صورت می گیرد، شرکت های تولیدکننده داخلی در صورت تامین مالی می توانند به راحتی به تولید گوشی تلفن همراه با تیراژ بالا بپردازند.
رئیس انجمن تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه چندی پیش گفته بود که تولیدکنندگان برای تولید مشترک با برند های خارجی تنها به تولید مشترک خواهند پرداخت و انجمن تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه در حال مذاکره با پنج برند مطرح دنیا است که در صورت نهایی شدن یکی از این برندها تمامی تولیدکنندگان به صورت مشترک به تولید گوشی می پردازند.
129/20