راه اندازی بیشترین تعداد دفاترICT روستایی در آذربایجان شرقی

موبنا- مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی گفت: تاکنون، 764 دفتر خدمات ارتباط روستایی در سطح استان تجهیز و راه اندازی شده که بیشترین تعداد از این نوع در سطح کشور است.

به گزارش سازمان خبری موبنا به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات ، محمد فرقانی اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و تا پایان سال جاری، تعداد دفاتر خدمات ارتباط روستایی در سطح استان به 800 دفتر خواهد رسید.
وی ادامه داد: خدمات پست، مخابرات و پست بانک در این دفاتر به روستائیان ارایه می شود و به واسطه آن، رفت و آمدهای زائدی که برای انجام برخی امور مالی از قبیل پرداخت قبوض مختلف صورت می گرفت، حذف شده است.
فرقانی با بیان اینکه رومینگ همراه اول با تلفن همراه روستایی در سطح استان برقرار شده است، خاطرنشان کرد: روزانه و به طور متوسط، 12 هزار مکالمه تلفن همراه از محل برقراری این سرویس از سوی روستائیان انجام می شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر حدود یک هزار و 400 روستای استان تحت پوشش شبکه تلفن همراه سراسری قرار دارند.
مدیرعامل مخابرات آذربایجان شرقی در خصوص تلفن همراه روستایی در این استان گفت: در حال حاضر 150 سایت تلفن همراه در سطح استان به منظور ارایه خدمات تلفن همراه روستایی نصب و راه اندازی شده است.
وی تأکید کرد: با برنامه ریزیهای صورت گرفته، تا پایان سال جاری، تعداد BTS های پیش بینی شده برای ارایه این سرویس به روستائیان به 790 عدد خواهد رسید.
فرقانی با بیان اینکه هم اکنون تلفن همراه روستایی به 200 روستا ارایه شده است، گفت: در حال حاضر ظرفیت سازی لازم برای واگذاری 500 هزار سیم کارت تلفن همراه روستایی، صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی با بیان اینکه تلفن خانگی به تمامی روستاهای بالای 50 خانوار ارایه شده است، خاطرنشان کرد: با تلاش های صورت گرفته، این سرویس به تمامی روستاهای بالای 20 خانوار به غیر از 10 روستا ارایه شده که این تعداد باقی مانده نیز تا پایان سال از این قسمت بهره مند خواهند شد.
128/20