نسل جدید مادربردهای فاکسکان

موبنا-شرکت فاکسکان بزرگترین تولید کننده مادربرد در دنیا، به تازگی مادربرد INFERNO KATANA(شمشیر جهنمی) از سری مادربردهای کوانتوم فورس که مجهز به جدیدترین چیپست شرکت اینتل یعنی P55میباشد را تولید کرده است.

به گزارش موبنا نام این مادربرد در فرهنگ سامورایی های ژاپن برای نام گزاری شمشیرهای بلند یک لبه به کار میرود.  همانطور که از اسم این مادربرد برمی آید نشان از قدرت و سرعت این مادربرد به همراه تکنولوژی های جدید آن دارد.
پشتیبانی از پردازنده های جدید اینتل CORE i5 بر پایه سوکت LGA 1156 ، پشتیبانی از هر دو تکنولوژی SLI و CROSSFIREX و پشتیبانی از حافظه های DDR3 با سرعت 1800 مگاهرتز از قابلیتهای این مادربرد محسوب می شود.
مادربرد یاد شده از نسل جدید کنترلر ورودی/ خروجی(I/O)اختصاصی i-Tewaker که قابلیت کنترل توان مصرفی را بر عهده دارد و همینطور سیستم مانیتورینگ کل سخت افزار از لحاظ فرکانسی و ولتاژی (اورکلاکینگ) و نیز از تکنولوژی عیب یاب که قبل از به کار افتادن بایوس فعال میشود بهره می برد.
از دیگر قابلیت های شمشیر جهنمی که با پشتیبانی دریا کامپیوتر عرضه میشود میتوان به Fuzzy Equalizer ، Core Nerve اشاره کرد.
این مادربرد نیز در دو حالت GTI و استاندارد تولید و عرضه میشود.
20/181