اولین خنک کننده 180 وات دنیا عرضه شد

موبنا-کمپانی کولر مستر پیشرو در زمینه تولید منبع تغذیه خنک کننده و کیس، اولین خنک کننده 180 واتی دنیا مختص پردازنده هایCore i7 را طراحی و تولید کرد.

به گزارش موبنا هیتسینک V8 یکی از انتقال دهنده های  حرارت در بین تمام خنک کننده های موجود میباشد که بدلیل قیمت مناسب مورد توجه بسیاری از سایت های معتبر سخت افزاری قرار گرفته است.
ساختمان این محصول از چهارماژول مجزا شبکه بندی شده از جنس آلومینیوم تشکیل شده است که با بکار گیری 8 لوله انتقال حرارت توان خنک سازی تا حد 180 وات را دارا ست.
در مرکز خنک کننده V8 از یک فن 120 میلی متری PWM به منظور گردش هوا بدون صدا استفاده شده است. سرعت چرخش این فن بین 800 تا 1800 دور دردقیقه متغییر بوده که به دو صورت اتوماتیک و دستی قابل تغییر است که با استفاده از یک رئوستای متغیر((VR  که بر روی یک براکت در پشت کیس قابل نصب میباشد میتوان به طور دستی سرعت گردش فن را تغییر داد.
این محصول که با پشتیبانی شرکت دریا کامپیوتر عرضه میشود با وزنی معادل 860 گرم و ارتفاع 160 میلی متر، بر روی پردازنده های با سوکت LGA 775 و LGA 1366 اینتل و همچنین برای  سوکتهای AMD949  ، AM2 و AM3  نیز قابل استفاده است.
V8 تنها با گذشت مدت زمانی اندک پس از عرضه موفق به دریافت ده ها جایزه از سایتهای معتبر سخت افزاری دنیا شده است.
20/181