80 درصد روستاهای آذربایجان غربی تحت پوشش تلفن همراه است

موبنا- مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان غربی گفت: بیش از 80 درصد از روستاهای این استان با استفاده از فناوری GSM- WLL تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارند.

به گزارش موبنا به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات ، رحیم سجاد نیا اظهار داشت: تا پایان سال جاری تعداد روستاهای تحت پوشش شبکه تلفن همراه روستایی به بیش از دو هزار و 300 روستا خواهد رسید.
وی افزود: تاکنون 180هزار سیم کارت تلفن همراه روستایی به متقاضیان واگذار شده و ظرفیت سازی لازم برای ارایه 210 هزار شماره دیگر نیز صورت گرفته است.
سجادنیا با بیان اینکه بیش از یک هزار سایت تلفن همراه برای ارایه این نوع از سرویس در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: طی سه ماه آینده مابقی روستاهای باقی مانده نیز تحت پوشش شبکه تلفن همراه روستایی قرار خواهند گرفت.
مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان غربی با اشاره به پوشش تلفن همراه سراسری در روستاها گفت: هم اکنون یک هزارو 176 روستای استان تحت پوشش این شبکه قرار دارند.
وی ادامه داد: در صورت برقراری رومینگ میان همراه اول و GSM روستایی بیش از 95 درصد از روستاها تحت پوشش تلفن همراه سراسری قرار خواهند گرفت.
سجاد نیا تصریح کرد: در حال حاضر، تمامی روستاهای بالای 250 نفر تحت پوشش شبکه تلفن همراه روستایی هستند که با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان تابستان جاری، تمامی روستاهای بالای 100 نفر نیز از این نعمت بهره مند خواهند شد.
وی در خصوص روستاهای دارای ارتباط  اظهار داشت: هم اکنون دو هزار و 783 روستا از مجموع دو هزار و 964 روستای استان، امکان بهره مندی از امکانات مخابراتی را دارند.
سجاد نیا با بیان اینکه 399 دفتر خدمات ارتباطی روستایی در سطح استان راه اندازی شده است ، گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، تا پایان سال جاری 136 دفتر ICT روستایی جدید تجهیز و راه اندازی خواهد شد.
128/20