مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام:

هاب پستی منطقه ویژه اقتصادی پیام هفته دولت بهره برداری می شود

موبنا- مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام از راه اندازی هاب پستی ایران در هفته دولت امسال خبر داد.

محمدعلی محبی در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا اظهار داشت: نصب تجهیزات و تاسیسات هاب پستی منطقه ویژه اقتصادی پیام ، رو به اتمام است و امید می رود که این طرح در شهریورماه و همزمان با هفته دولت بهره برداری شود.
وی سرمایه گذاری برای اجرای این طرح را 6میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: سرمایه گذاری ناخالص برای ساخت هاب پستی با نصب تجهیزات جانبی حدود  17میلیارد تومان برآورد می شود.
به گفته وی این طرح با سرمایه گذاری صد درصد شرکت خدمات هوایی پیام عملیاتی شده است.
به گزارش موبنا طرح جامع هاب پستی منطقه ویژه اقتصادی پیام، در زمینی به مساحت 60 هزار مترمربع و در راستای اجرای اهداف اتحادیه جهانی پست برای ترانزیت محموله‌های پستی و به منظور گسترش همکاری و توسعه اقتصادی در سطح منطقه آسیا و سپس اروپا برنامه‌ریزی شد.
طبق بخش‌نامه اتحادیه جهانی پست در نوامبرسال 2005، اجازه ساخت هاب پستی در منطقه ویژه اقتصادی پیام به کشورمان اعطا شد که برهمین مبنا، جابه‌جایی بار به خصوص بارهای لجستیک از فعالیت‌های آن محسوب می‌شود.
طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، با آغاز فعالیت این هاب ظرف 5 سال آینده، ظرفیت منطقه از 4500 تن مرسوله پستی به 142 هزار تن افزایش می‌یابد و درآمد حاصله این مدت حدود یک هزار و 100 میلیون دلار خواهد بود.
فاز اول هاب پستی منطقه ویژه اقتصادی پیام در خردادماه سال 86 کلنگ زده شد.
128/20