تولید نرم‌افزار و سخت‌افزار ارسال بلوتوث تلفن همراه

ایسنا - عضو هیات مدیره مرکز مدیریت و فن‌آوری اطلاعات جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران از تولید نرم‌افزار و سخت‌افزار برای ارسال بلوتوث تلفن همراه در این مرکز خبر داد.

عاطفه عطارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: نرم‌افزار مربوطه برروی رایانه نصب شده و سخت‌افزار آن نیز که مثل فلش است برروی USB رایانه نصب می‌شود و با این کار امکان ارسال بلوتوث در مسافت مشخص شده وجود دارد.
وی گفت: این کار برای اطلاع‌رسانی به موقع و ارزان قیمت برای سازمان‌ها وشرکت‌ها بسیار مفید است که با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانند بسیاری از اطلاعیه‌ها و یا اطلاعات فوری و مهمشان را به کارکنانشان ارسال و یا وزارتخانه‌ها برای ارسال اطلاعات خود در نمایشگاه‌ها و یا سایر اماکن از آن استفاده کنند.
او تصریح کرد: این بلوتوث‌ها برای گوشی‌هایی که بلوتوث آن‌ها روشن است، از شعاع پنج تا 300 متری به صورت اتوماتیک ارسال می‌شود که بر اساس نوع مسافت این نرم‌افزار و سخت‌افزار جداگانه طراحی و تولید شده و قیمتی متفاوت دارد.
عطارزاده توضیح داد: به عنوان مثال با استفاده از این نرم‌افزار وزارت بهداشت و درمان می‌تواند در خیابان‌ها و یا فرودگاه به موقع و به سرعت و ارزان درباره بیماری‌هایی مثل آنفولانزای خوکی اطلاع‌رسانی کرده و موارد ایمنی را یادآور شود.