سرپرست دفتر فناوری اطلاعات قوه قضاییه خبر داد:

رفع نواقص سیستم اطلاع رسانی اینترنتی پرونده های قضایی

موبنا- سرپرست دفتر آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از رفع نواقص سیستم اطلاع رسانی به طرفین پرونده های قضایی از طریق اینترنت خبر داد.

بردیا صدرنوری در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا، درباره اجرای طرح مدیریت پرونده قضایی – سیستم دادگاه الکترونیکی–  اظهار داشت : در فرآیند استقرار سیستم مدیریت پرونده قضایی در دادگستری ها ، نسخه های تکمیلی برای این سیستم ارائه شده که در آن علاوه بر رفع ایرادات نسخ اولیه ، امکانات و تسهیلاتی همچون راه اندازی دستگاه خادم مرکزی ، برقراری ارتباطات الکترونیک بین سازمانهای مختلف برای تسریع در استعلامات و اطلاع رسانی اینترنتی به طرفین پرونده به قابلیت های این سیستم اضافه شد.
وی گفت: ارتباط اینترنتی مردم با مجتمع های قضایی برای ارائه دادخواست ، شکواییه ، لایحه و نیز اطلاع از آخرین وضعیت پرونده ها از طریق سیستم پایانه قضایی به نشانی  www.judcms.ir  امکان پذیر خواهد بود. متقاضیان می توانند از طریق پرتال قوه قضاییه به نشانی www.dadiran.ir از وضعیت پرونده های خود مطلع شوند.
صدرنوری با اشاره به ایجاد مرکز پاسخگویی و پشتیبانی فنی از سیستم دادگاه الکترونیکی خاطرنشان کرد: برای اطلاع رسانی الکترونیکی ابلاغ ها به ذینفعان پرونده ، سیستم ارسال پیام کوتاه به شماره 100009699 و نیز سیستم پست الکترونیک راه اندازی شده است.
حدود شش هزار شعبه دادگستری در کل کشور مکانیزه شده اند و بزودی تمامی دادگاه های کشور، الکترونیکی خواهد شد.
بیش از 50 درصد مراجعاتی که به دادگاه های کشور می شود، برای اطلاع از وضعیت پرونده ها است.
128/15