فاز آزمایشی “تیمچه” همراه اول در نمایشگاه تلکام راه‌اندازی می شود

موبنا- شرکت ارتباطات سیار از تامین کنندگان محتوا و صاحبان ایده‌ها و سرویس‌ها برای حضور در غرفه همراه اول در نمایشگاه " ایران تلکام 2009 " دعوت کرد.

به گزارش سازمان خبری موبنا ، شرکت ارتباطات سیار درنظر دارد به منظور ارائه خدمات ارزش افزوده توسط بخش خصوصی و همچنین حمایت از شرکت‌های نوپا و هسته‌های خلاق و نوآور، در نمایشگاه «ایران تلکام ۲۰۰۹»، امکانات ویژه‌ای را در اختیار بخش خصوصی برای تامین محتوای سرویس‌های ارزش افزوده
 و صاحبان ایده‌ها، محصولات و سرویس‌های ارزش افزوده مخابراتی قرار دهد.
براین اساس همراه اول در نظر دارد به منظور آشنایی مشترکین خود با سرویس‌های ارزش افزوده محتوایی و همچنین کمک به تامین کنندگان محتوا برای ارزیابی بازار این سرویس‌ها، فاز آزمایشی بستر “تیمچه” خود را در نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۰۹ راه‌اندازی کند.
در این فاز متقاضیان تامین محتوا می‌توانند سرویس‌ها و داده‌های خود را، بصورت رایگان، از طریق حامل‌های پیامک، پیام چند رسانه‌ای و GPRS در اختیار مشترکان همراه اول قرار داده و به ارزیابی بازار سرویس‌هایشان بپردازند که پس از فاز آزمایشی، این سرویس بصورت رسمی دایر خواهد شد.
تسهیلات همراه اول برای تامین کنندگان محتوا در نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۰۹ شامل در اختیار گذاشتن بخشی از فضای نمایشگاهی ، اجازه دسترسی تامین کنندگان به سرویس تیمچه همراه اول برای ارائه سرویس‌ها،
تامین پهنای باند، لینک‌های مخابراتی، شماره کوتاه و سایر اقلام مورد نیاز برای ارائه سرویس‌ها خواهد بود.
نحوه ارائه درخواست و شرکت در نمایشگاه شامل پر کردن فرم‌های اطلاعات شناسنامه‌ای در پرتال همراه اول ، ارائه اطلاعات سرویس‌های محتوایی مورد نظر و ارائه داده‌ها توسط شرکت‌ها برای بررسی محتوایی (با پر کردن فرم‌های تعهد مسوولیت محتوای داده‌ها) است که پر کردن فرم‌های تعهد مالکیت حقوقی و فکری داده‌ها الزامی است.
براساس این گزارش همراه اول همچنین در نظر دارد به منظور حمایت از صاحبان ایده‌ها، محصولات و سرویس‌های ارزش افزوده تلفن همراه، امکانات ویژه‌ای را برای آنها فراهم کند.
به همین منظور از شرکت‌های نوپا (ثبت شده حداکثر در ۳ سال گذشته)، هسته‌‌های فناور (گروه‌های متشکل از ۲ تا ۵ نفر کارشناس) و یا شرکت‌های‌ زایشی دارای ایده‌ها، محصولات یا سرویس‌های ارزش افزوده جدید ، خلاقانه و ابتکاری بر بستر تلفن همراه دارای طرح کسب و کار؛ برای حضور در این طرح دعوت به عمل می‌‌آورد.
حمایت از شرکت‌ها یا هسته‌های صاحب ایده دارای طرح کسب و کار در قالب مرکز رشد همراه اول با همکاری مرکز تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته و آزمایشگاه سرویس‌های ارزش افزوده دانشگاه صنعتی شریف، حمایت از شرکت‌های صاحب محصول به منظور تجاری‌سازی محصولات آنها،
حمایت از محصولات آماده عرضه شرکت‌ها و هسته‌ها و در اختیار گذاشتن فضای نمایشگاهی از جمله تسهیلات این اپراتور خواهد بود.
برای ارائه درخواست‌ها، پر کردن فرم‌های مورد نظر در پرتال همراه اول و ارائه مشخصات کامل محصول و طرح کسب و کار، در فرم‌های الکترونیکی مربوطه الزامی است.
شروع ارسال درخواست‌ها ۱۵ تیر ۱۳۸۸، آخرین مهلت ارسال درخواست‌ها 20 مرداد ۱۳۸۸ و اعلام نتایج بررسی درخواست‌ها ۱۵ شهریور ۱۳۸۸ خواهد بود.
128/20