کودکان زیر 10 سال نباید تلفن همراه داشته باشند

موبنا- بر اساس نظرسنجی سایت اینترنتی " پاکت – لینت" درصد از مردم می گویند کودکان زیر 10سال نباید تلفن همراه داشته باشند.

به گزارش گروه اخبار خارجی موبنا به نقل از ” پاکت – لینت ” ، گروهی از افرادی که مورد نظر سنجی قراگرفتند ، تهاجم سارقان گوشی همراه به این کودکان و همچنین ایجاد سرو صدا توسط  آنها را دلیل اینکه نباید گوشی تلفن همراه برای کودکان زیر 10سال تهیه کرد ، عنوان کردند.
علاوه بر 2 دلیل ذکر شده دربالا ، دیگر افراد دلایل متعدد دیگر را نیز عنوان کردند که چگونگی و میزان پرداخت صورت حساب گوشی های همراه کودکان از جمله آنها است.
از مهمترین دلایلی که برای ممنوعیت داشتن واستفاده این گروه از کودکان از گوشی تلفن همراه عنوان شده است ، خطر تشعشعات مضر گوشی تلفن همراه و تاثیر آن بر مغز ، ناحیه گوش و صورت و سلامتی آنها است.
با استناد به تحقیقات پزشکی که درباره انواع خطرات استفاده از گوشی تلفن همراه برای بدن انسان از جمله تاثیر تشعشعات خطرناک آن برمغز ، پوست ، گوش و دیگر اندامهای حیاتی ، هشدار داده شده است ، این عوارض در کودکان که هنوز به رشد کافی نرسیده اند و استخوانهایشان از استحکام کافی برخوردارنشده و بعضی از اعضای بدنشان هنوز به رشد و تکامل نهایی نرسیده است ،  چند برابر اعلام شده است.
131/20