کاهش فاصله زمانی میان قطعی فیبر و رسیدن نمایندگان ما به محل قطعی

ایسنا - مدیر کل مهندسی عملیات شبکه و تعمیرات شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این که 90 درصد ارتباطات ما برروی فیبر نوری است بنابراین باید زمان قطعی‌ها را کاهش دهیم تاکید کرد: مهم‌ترین کار این است که نمایندگان ما بتوانند خود را سریع به محل قطعی رسانده و در واقع فاصله زمانی بین زمان قطعی و رسیدن نمایندگان ما به محل قطعی کاهش یابد.

محمدرضا نوبری در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تصریح کرد: بیش‌تر زمان تلف شده ما در زمان قطعی‌ها اعزام و رسیدن نمایندگان به محل قطعی است و این خود زمان قطعی را افزایش می‌دهد اما روالمان بر این شده که در محل‌هایی که وزارتخانه و سازمان‌های مختلف فعالیت می‌کنند، نمایندگان ما حضور داشته باشند که در زمان قطعی بلافاصله به تعمیر و اصلاح فیبر نوری اقدام کنند.
وی گفت: ما به استان‌ها نامه نوشتیم که در جلساتی اهمیت فیبر نوری و ارتباطات را به استانداری‌ها مطرح کنند که اگر وزارتخانه یا سازمانی مثلا وزارت راه پروژه‌ای را در دست اجرا داشته باشد، در زمان اجرایی کردن حتما به مسیر فیبر نوری توجه کنند تا قطعی پیش نیاید و قبل از انجام هر کاری با ما هماهنگ کند تا نمایندگان شرکت ارتباطات زیرساخت درحین انجام عملیات در آنجا حضور داشته باشند.
نوبری با بیان این که فرهنگ‌سازی نقش موثری در کاهش تعداد قطعی‌های فیبر نوری دارد تاکید کرد: در روستاها برخی کشاورزان در حین انجام کار به مسیر فیبر نوری برخورد کرده و به دلیل نداشتن اطلاعات و آگاهی لازم باعث قطعی فیبر نوری می‌شوند و این در حالی است که معمولا در محل فیبر نوری علامتی را قرار دادیم.
مدیر کل مهندسی عملیات شبکه و تعمیرات شرکت ارتباطات زیرساخت یادآور شد: دستورالعمل صیانت و حفاظت از حریم فیبر نوری که بعد از تصویب در شورای نگهبان، ابلاغ شده طبیعتا آمار قطعی‌ها را بسیار کاهش خواهد داد.