تلفن همراه آلبوم خانوادگی نیست

فارس- یک استاد دانشگاه با بیان اینکه تلفن همراه آلبوم خانوادگی نیست، گفت: نگهداری فیلم‌های خانوادگی در تلفن همراه می‌تواند به یک آسیب جدی تبدیل شود.

کاظم قجاوند در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: خانواده‌ها با آموزش صحیح به فرزندان خود در خصوص شیوه‌های مطلوب استفاده از این وسیله که بهترین روش برای پیشگیری از این نوع آسیب‌های اجتماعی است، می‌توانند نقش مهمی را ایفا کنند. این استاد دانشگاه ادامه داد: به فرزندان خود یادآور شویم که در مقابل هر نوع دوربینی با هر وضعیتی قرار نگیرند چرا که ممکن است عکس یا فیلم‌هایی از آنها گرفته شود که گرفتاری‌هایی را برای آنها به وجود آورد.
قجاوند با تأکید بر مراقبت از وسایل شخصی افراد گفت: وقتی افراد عکس‌ یا فیلم‌های خصوصی خود را در تلفن همراه نگه می‌دارند، همیشه این استرس وجود خواهد داشت که ممکن است سوءاستفاده‌هایی از آنها صورت گیرد.
وی بهترین راه ممکن را پاک کردن اطلاعات شخصی یا انتقال سریع آنها به جای امن‌تری دانست که دسترسی دیگران به آن به راحتی امکان پذیر نباشد.
این استاد دانشگاه ادامه داد: هنگامی که تلفن همراه افراد نیاز به تعمیر دارد باید تمام عکس‌ها و مطالب شخصی پاک شود تا توسط افراد سودجو شاهد رفتارهایی همچون باجگیری و اخاذی نباشیم.
وی اظهار داشت: باید قوانین مدونی برای برخورد با این متخلفان تصویب شود و نیروی انتظامی اقدامات لازم را اجرا کند.