سامسونگ بازهم مقام اول را در فرانسه کسب کرد

موبنا – شرکت کره ای " سامسونگ الکترونیک" ( Samsung ) روز سه شنبه اعلام کرد بازهم مقام اول را دربازار تلفن همراه فرانسه کسب کرده است.

ه گزارش گروه اخبار خارجی موبنا به نقل از ” یونهاپ” ،  سامسونگ برای پنجمین سال متوالی این مقام را در بازار فرانسه از آن خود کرده است.
به این ترتیب شرکت سامسونگ فاصله اش را در بازار فرانسه با شرکت فنلاندی ” نوکیا ” ( Nilia ) که رقیبش به شمار می آید ، بیشتر کرد.
شرکت سامسونگ در ماه می ( اردیبهشت – خرداد ) سال جاری میلادی  موفق به کسب 6/31 درصد از سهم بازار تلفن همراه فرانسه شد و نوکیا با 1/22 درصد سهم بازار یاد شده ، درمکان دوم قرارگرفت.
فاصله بین این دوشرکت در ماه می ( اردیبهشت – خرداد)  از نظر میزان درصد سهم بازار در سال جاری میلادی با اختلاف رقم 5/9 درصدی ،  افزایش یافت.
این رقم در ماه ژانویه ( دی وبهمن) 7 درصد ،  در ماه فوریه ( بهمن – اسفند) 4/7 درصد ، درماه مارس ( اسفند – فروردین) 8/6 درصد و در ماه آوریل ( فروردین – اردیبهشت) 6/7 درصد اعلام شد.
 4 مدل از گوشی های تلفن همراه سامسونگ از جمله مدل های ” استار ”  و ” تاچ ویز” از بیشترین میزان فروش در فرانسه برخوردار شدند  و گوشی آیفون شرکت آمریکایی اپل پس از 4 گوشی سامسونگ در مکان پنجم قرارگرفت.
131