مدیرعامل شرکت مخابرات ایران خبر داد

تطبیق فضای فرکانسی ایران با ترکیه در مناطق مرزی

موبنا- مدیر عامل شرکت مخابرات ایران از امضای تفاهم نامه میان کشورمان با کشور ترکیه برای تطبیق فضای فرکانسی در مناطق مرزی خبر داد.

صابر فیضی در گفت وگو با خبرنگارسازمان خبری موبنا ضمن تشریح سفر وزیر ارتباطات به کشور ترکیه و مذاکره با مقامات سازمان مخابرات این کشور، درباره همکاری های فرکانسی بین دو کشور اظهار داشت: در این سفر با هماهنگی سازمان رگولاتوری ترکیه برای جلوگیری از تداخل فرکانسی در مرزهای دو کشور و براساس استانداردهای فرکانسی بین المللی تفاهم نامه ای منعقد شد.
وی گفت: همکاری های بین المللی با مجامع مخابراتی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و همکاری تولیدکنندگان دو کشور برای تجهیزات مخابراتی و ارتباطی از مهم ترین دلایل سفر مقامات وزارت ارتباطات به ترکیه بود.
فیضی با اشاره به سفرچند ماه اخیرهیات مخابرات ترکیه به ایران تصریح کرد: برنامه ریزی برای تولید تجهیزات با برند مشترک دو کشور و صادرات آن به کشورهای ثالث در این سفر مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
وی با بیان اینکه مخابرات ترکیه در سال 2004 به بخش خصوصی سپرده شده است ، افزود: در سفر هیات مخابرات ایران به ترکیه، نمایندگان کنسرسیوم های بخش خصوصی ایران با تولیدکنندگان مخابرات ترکیه مذاکراتی داشتند.
وزیر ارتباطات ،  نیمه دوم خردادماه سال جاری در راس هیاتی مخابراتی به کشور ترکیه سفر کرد.
پیش از این هیات سازمان مخابرات ترکیه برای امضای تفاهم نامه مخابراتی به ایران سفر کرده بودند.
128/20