معاون طرح و برنامه گمرک خبر داد:

اجرای پروژه آسیکودا ورد درصورت تامین پهنای باند در گمرک کشور

ایسنا - معاون طرح و برنامه گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: اجرای پروژه آسیکودا ورد (پروژه سیستم پردازش خودکار اطلاعات گمرکی) در صورت تامین پهنای باند مناسب در گمرکات اجرایی می‌شود.

رضا جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: در حال حاضر برای اجرای فاز یک پروژه آسیکودا ورد در گمرک شهید رجایی در بحث پهنای باند مشکل داریم البته قول‌هایی برای تامین آن‌ها داده شده اما هنوز اجرایی نشده است. وی درباره پروژه آسیکودا ورد گفت: در گذشته ورژنی از پروژه آسیکودا پلاس پلاس داشتیم که در حال حاضر پروژه‌ آسیکودا ورد با هدف ایجاد بستر اینترنتی برای پردازش اطلاعات گمرکی وب و به صورت آنلاین ایجاد شده که ما آن را در کلیه رویه‌های گمرکی مدنظر قرار خواهیم داد؛ مهمترین آن ترانزیت واردات و صادرات، ورودی موفق، مرجوعی و غیره است.
جمهوری ادامه داد: در حال حاضر ماژول آسیکودا ورد را در رویه ترانزیت پیاده‌سازی کردیم و نرم‌افزار آن پیاده‌سازی شده ولی اجرای آن درصورت تامین پهنای باند مناسب در گمرکات اجرایی می‌شود.
وی گفت: با توجه به اینکه آسیکودا ورد یک رویه تحت وب است بنابراین اجرا و فراگیر شدن آن در گمرکات با سرعت بیش‌تر از آسیکودا پلاس پلاس انجام می‌شود.