یک وارد کننده رسمی گوشی در گفت و گو با موبنا:

2 هزار نفر به دلیل تعرفه بالای گوشی تلفن همراه بیکار شدند

موبنا- یکی از واردکنندگان رسمی گوشی تلفن همراه گفت: در سال گذشته 16 شرکت قانونی وارد کننده تلفن همراه دو هزار نفر پرسنل خود را اخراج کردند.

“نصرت الله شریفی” مدیرعامل شرکت فیتکو در گفت و گو با خبرنگار سازمان خبری موبنا اظهار داشت: به دلیل کاهش فعالیت فعالان قانونی و گسترش قاچاق، تعرفه واردات این کالای ارتباطی بطور حتم باید کاهش یابد.
وی افزود: بالا بودن تعرفه واردات و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده که به 28 درصد می رسد، باعث شده است تا فعالیت فعالان قانونی به حداقل برسد که این امر موجب شده است، بیش از 95 درصد از سهم بازار را از طریق مبادی غیرقانونی تامین می‌شود.
شریفی تصریح کرد: در سال گذشته 16 شرکت قانونی وارد کننده تلفن همراه  حدود دوهزار نفر پرسنل خود را بیکار کردند و این در حالی است که تعداد پرسنل جذب به کار شده در شرکتهای تولید کننده به یکصد نفر هم نمی رسد.
وی با اشاراه به ثابت ماندن تعرفه گوشی تلفن همراه در سال 88 گفت: با توجه به این شرایط پیش‌بینی می‌شود که بازار تلفن همراه کشور نیز همانند سال گذشته با گسترش فعالیت قاچاقچیان روبرو باشد.
“نصرت الله شریفی” مدیرعامل شرکت فیتکو با اشاره به وضعیت فعلی بازار تلفن همراه تصریح کرد: با شروع فصل تابستان و آغاز تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها شاهد افزایش تقاضا برای این کالای ارتباطی خواهیم بود که به موجب این امر شاهد افزایش خریدوفروش گوشی نسبت به گذشته خواهیم شد.
129/20