مدیرکل دفتر توسعه IT سازمان ثبت اسناد خبر داد:

ایجاد سامانه مکانیزه جامع آموزش نیروی انسانی

ایسنا - مدیر کل دفتر توسعه IT سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از ایجاد سامانه مکانیزه جامع آموزش نیروی انسانی (جان) در این سازمان خبر داد.

حسین نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر اظهار کرد: این سیستم به طور کلی وظیفه مکانیزاسیون امور آموزشی سازمان را بر عهده دارد. اطلاعات و خروجی‌های این سیستم در مراحل مختلف به برنامه‌ریزی و اجرای هرچه بهتر برنامه آموزشی در سازمان کمک می‌کند.
او با بیان این که این سیستم در مسیر اجرای وظایف مرکز آموزشی و پژوهشی کمک کارشناسان و کارکنان سازمان خواهد بود، ادامه داد: این سیستم و اطلاعات آن در برنامه‌ریزی و برگزاری دوره‌های آموزشی موثر خواهد بود. اطلاعات لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی‌ و برنامه‌ها و سیاست‌های آموزشی کارکنان دولت از مراجع مربوطه توسط سیستم جمع‌آوری شده و در سیستم نگه‌داری می‌شود.
وی افزود: از سوی دیگر اطلاعات، سوابق آموزشی کارکنان و شرایط احراز مشاغل مختلف نیز در سیستم نگه‌داری می‌شود و در نهایت سیستم از روی مقایسه اطلاعات افراد با این اطلاعات، فهرست دوره‌های آموزشی مورد نیاز و واجدان شرایط شرکت در این کلاس‌ها را مشخص می‌کند.
نجفی خاطر نشان کرد: این سیستم به ثبت و نگه‌داری اطلاعات دوره‌های متناسب با زمینه‌های فعالیت سازمان می‌پردازد همچنین اطلاعات جزوه‌ها و کتب مناسب هر دوره نیز در این سیستم ثبت و به روز می‌شود. در پایان دوره، سیستم ضمن ثبت و نگه‌داری اطلاعات ارزشیابی علمی، برای افراد موفق گواهینامه پایان دوره صادر کرده و از طریق ارتباط با سیستم پرسنلی، پرونده پرسنلی افراد را به‌روز می‌کند.
او در پایان خاطر نشان کرد: سوابق اساتید و مدرسان که در دوره‌های سازمان به تدریس می‌پردازند، اطلاعات موسسات و نهادهای آموزشی معتبر، نیز در این سیستم نگه‌داری و به روزآوری می‌شود. در حال حاضر این نرم‌افزار درمراکز آموزشی و پژوهش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نصب و راه‌اندازی شده است.