مدیرکل دفتر برنامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر داد:

اجرای طرح خدمات اجباری در سال جاری

ایسنا - مدیر کل دفتر برنامه، بودجه و نوسازی و تحول اداری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: کارهای تحقیقاتی و بررسی‌های مورد نیاز درباره طرح خدمات اجباری در حال انجام است که در سال جاری انجام خواهد شد.

محمد محرابی در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به طرح خدمات اجباری گفت: زمانی که در هر کشوری اپراتور بخش خصوصی وارد فعالیت می‌شود، معمولا در مناطق روستایی و کم جمعیت که بازگشت سرمایه‌گذاری در آن‌ها کمتر است وارد نمی‌شود، با توجه به این موضوع قرار است در طرحی این موضوع در قالب این خدمات مورد بررسی و تشریح قرار بگیرد.
وی افزود: با این کار کسانی که وارد سرمایه‌گذاری شده و یا به‌عنوان اپراتور بخش خصوصی فعالیت می‌کنند باید در مناطق روستایی و کم جمعیت که بازگشت سرمایه‌گذاری در آن‌ها کمتر است نیز وارد شده و با سرویس‌دهی فعالیت کنند. این موضوع به کار تحقیقاتی نیاز دارد و برون‌سپاری می‌شود تا بتوانیم مکانیزم آن را برای دولت تعریف کنیم.
محرابی ادامه داد: در خدمت اجباری ما طبق پروانه پول را از اپراتور بخش خصوصی دریافت می‌کنیم اما نحوه هزینه‌کرد و مکانیزم آن باید در مکان‌های محرومی که نیاز دارند، مشخص شود که این موضوع باید در قانون مشخص شود و مجوز قانونی آن دیده شود تا زمانی که این پول از اپراتور بخش خصوصی دریافت شد، بدانیم که بر چه اساسی باید این پول هزینه شود.