پرونده اپراتور سوم به مجلس می رود

موبنا- مخبرکمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: به دلیل طولانی شدن اعلام برنده اپراتور سوم تلفن همراه، وزیر ارتباطات برای ارائه توضیحات در این باره به مجلس می رود.

علی اصغر یوسف نژاد در گفت وگو با خبرنگارسازمان خبری موبنا اظهارداشت: به منظور ارزیابی وضعیت اپراتورسوم تلفن همراه، یکی ازنشست های تخصصی کمیسیون صنایع ومعادن درهفته جاری به این موضوع اختصاص یافته و این کمیسیون بررسی چگونگی مزایده اپراتور سوم تلفن همراه را دستور کار خود قرار داده است.
یوسف نژاد ورود، برنده شدن و کنار گذاشتن کنسرسیوم اتصالات از اپراتور سوم و بررسی حضور کنسرسیوم زین دراپراتور سوم را از جمله موضوعاتی دانست که دراین نشست مورد رسیدگی قرار می گیرد ووزیر ارتباطات باید درباره این مسائل، توضحاتی رابه مجلس ارائه کند.
به گزارش خبرنگار موبنا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، 23دی ماه سال 87 برنده مزایده اپراتور سوم تلفن‌همراه ایران را کنسرسیوم تامین اتصالات متشکل از سهام 51 درصدی شرکت تامین تله‌کام وابسته به سازمان تامین اجتماعی و سهم 49درصدی اپراتور اماراتی، اتصالات را به صورت رسمی اعلام کرد.قرار بود عملیات اجرایی پروژه اپراتور سوم تلفن همراه کشور از نیمه دوم فروردین ماه سال جاری آغاز شود.
طبق مفاد جدول زمان بندی این پروژه، کنسرسیوم تامین– اتصالات باید تا روز هشتم فروردین ماه وظایف خود را در خصوص پرداخت حق لایسنس و ثبت شرکت انجام می داد.
براین اساس اپراتور سوم باید تا نیمه اول اسفند ماه 87نصف مبلغ حق امتیاز این پروژه، که معادل 150میلیون یورو (200میلیارد تومان )بود را به دولت ایران پرداخت می کرد.
این اپراتور ظرف 15سال، مبلغ 160هزار میلیارد ریال به دولت پرداخت خواهد کرد و می تواند 17میلیون مشترک جذب کند.
117/20